KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeka Oyunları Şampiyonlarımız

Zeka Oyunları Şampiyonlarımız

Türkiye genelinde değişik kategorilerde her yıl gerçekleştirilen ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında da 16 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonasında Safranbolu ilçemizden katılım sağlayan ögrencilerimiz birçok alanda Türkiye genelinde bölge derecesi alarak şampiyonada yerini almıştır. Gerçekleştirilen yarışmalarda;

Ünsal Tülbentçi İlkokulundan Bölge Birincisi Olan 1. Sınıf Öğrencilerimiz :

-Elif Naz Ünal

-Defne Hüma Tahmaz

-Berk Hasan Yavuz

Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezinden Bölge İkincisi Olan 2. Sınıf Öğrencilerimiz :

-Hatice Kübra Yıldırım

-Derin Zümra Ateş

-Mehmet Selim Aksin

Safranbolu Bilim ve Sanat Merkezinden Bölge Birincisi Olan 4.sınıf Öğrencilerimiz:

-Ahmet Yağız Yılmaz

-Poyraz Eymen Karacan

Emek Ortaokulundan Bölge Birincisi Olan 6.sınıf Öğrencilerimiz :

-Ömer Faik Kök

-Asel Bilge Karpuz

-Yakup Kayra Yaşar

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, " Safranbolu İlçemiz akademik ve sportif faaliyetlerde gösterdiği başarıların yanında zeka oyunlarında da ön plana çıkmaktadır. Bu hususta zeka oyunları, sadece eğlence amaçlı değil aynı zamanda öğrencilerimizin analitik düşünebilme becerilerinin ve problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin hafıza ve dikkat yetilerinin gelişimine de katkı sağlamaktadır. " ifadelerinde bulunarak yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Öğrencilerimize rehberlik ederek bu tarz yarışmalara katılmalarını sağlayan okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkürlerini iletti.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.