KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ÖĞRETMENLERİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZE AKADEMİK VE PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLIYOR

UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİNDE ÖĞRETMENLERİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZE AKADEMİK VE PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLIYOR

Yüz yüze eğitime verilen aranın ardından Millî Eğitim Bakanlığımızın planlaması doğrultusunda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim görmektedirler.

Bu süreçte öğretmenlerimiz de öğrenci ve velilerimizle iletişim kaynaklarını kullanarak öğrenci ve velilerimize uzaktan eğitim yoluyla rehberlik etmektedirler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

"Bu süreçte öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, velilerimizin eğitim ve öğretim boyutunda nasıl rehberlik sağlayabilecekleri, uzaktan eğitim alan öğrencilerimizin psiko-sosyal ve akademik durumlarını izlemek ve değerlendirmek amacıyla çalışmalar yapmaktadırlar. Çalışmayla öğrencilerimizin bu süreçteki duygu ve öğrenme imkânlarına aktif katılım durumları, akademik, duygusal ve sosyal destek ihtiyaçları, evde zamanlarını nasıl planlayıp nasıl değerlendirdikleri, aile içi iletişim gibi boyutların takip edilmesi ve desteklenmesi sağlanmaktadır. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz, öğrencilere destekleyici ve güçlendirici rehberlik ve bilgilendirmeler yapmaktadırlar. Bu şekilde öğrencilerimizin gelişimleri ne olumlu katkı sağlanarak ilgi yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda yol almaları sağlanacaktır. Moral motivasyon desteği de sağlanmış olacaktır. Ayrıca velilerimizin de sormak istedikleri sorulara hızlı cevap almaları sağlanmaktadır" dedi.

Sayın GÜMÜŞ, öğretmen ve idarecilerimize fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


31-03-202031-03-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.