KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"UNESCO MİRAS KENTİNİN ÖĞRENCİLERİ AVRUPA'DA STAJINI YAPIYOR" PROJESİ



Evliya Çelebi Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri ERASMUS+KA102-Mesleki Eğitim öğrenci ve personel hareketliliği kapsamındaki "UNESCO Miras Kentinin Öğrencileri Avrupa'da Stajını Yapıyor" Projesi ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ'ü ziyaret ederek bilgilendirmede bulundular.

Proje Çekya başkenti Prag şehrinde uygulanacak ve 3 hafta süre ile öğrencilerimiz staj faaliyetinde bulunacakladır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş; Katılımcı öğrencilerimiz yiyecek ve mutfak kültürünü takip etme, yeni geliştirilen pişirme yöntemlerini uygulama, hazırlama ekipmanlarını kullanma becerileri arttırılacaktır. Bu yönüyle stajlar, lezzet tasarlamak, yemeği iyi pişirmek, üst düzey tabaklar yaratmak bunun yanında planlı çalışmak, sorumluluk almak, yaratıcı olmak ve zamana yönetimini geliştirmek gibi niteliklerin buluştuğu şeflik uygulamalarına yaklaştırılmaları amacını taşımaktadır. Gerçekleştirilecek stajlar da katılımcıların günümüz teknoloji ve bilişim fırsatlarının konaklama işletmelerinin iş anlayış ve organizasyonlarında meydana getirdiği değişimleri yakalamalarına odaklanmaktadır. Bu baglamda projenin gerceklesmesinde emeklerinden dolayı okul idareci ve ogretmenlerimizi tebrik ediyorum dedi.

  28-03-202228-03-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.