KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN "SAFRANTECH" ROBOTİK TAKIMIMIZ DÜNYA FİNALLERİNDE ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN

Antalya'da bugün yapılan Robotex Türkiye Şampiyonasında Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Safrantech" robotik takımımız "Çizgi İzleyen Dron" Projesi ile TÜRKİYE BİRİNCİSİ, "Ortopedik Engelliler İçin Denge Kaşığı" projesi ile de TÜRKİYE İKİNCİSİ olarak bir büyük başarıya daha imza attı.

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Safrantech" robotik takımımız bu başarısıya Kasım ayında Estonya'nın başkenti Tallin'de yapılacak olan DÜNYA FİNALLERİNE KATILMAYA HAK KAZANDI.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili olarak "Safranbolu Eğitim Ailesi olarak son günlerde üst üste gelen başarılar ile gurur duyuyoruz. Bugün de Antalya'da düzenlenen Robotex Türkiye Finallerinde yine ilçemizden bir takımız iki proje ile Dünya Finallerine katilmaya hak kazandilar. "Güçlü Türkiye" hedefine ulaşma yolunda öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dünyadaki meslektaşları ve akranları ile rekabet edebilmelerini ve hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılar kazanmalarını önemsiyoruz. Safranbolu eğitim öğretim alanında olduğu gibi projeler alanında da iddalı ve hedefleri olan bir ilçemiz. Her geçen gün ilçemizdeki okullarımızda projelere katılım oranı ve desteklenen proje sayımız artmaya devam ediyor. İlçemizin başarılarına bir yenisini ekleyen, Dün elektrikli araç "SAFRANTECH" ile Teknofestte TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ olan, bugün de iki ayrı projede bir TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ, bir de TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ alarak bizleri gururlandıran Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Safrantech robotik takımımızı, danışman öğretmenimiz Cumhur Torun'u, ekipteki öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, Dünya  Finallerinde başarılar diliyorum. Desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımiz Şaban Arda Yazıcı'ya teşekkür ediyorum. dedi.

30-04-202330-04-202330-04-202330-04-202330-04-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.