KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE 1.Sİ VE 4.SÜ SAFRANBOLU'DAN

TÜRKİYE 1.Sİ VE 4.SÜ SAFRANBOLU'DAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması" sonuçları belli oldu. Türkiye birincisi ve dördüncüsü ilçemizden...

Başvuruları 15 Ocak - 25 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen "İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması'na 13-17 Yaş kategorisinde 1447, 18-25 Yaş Kategorisinde ise 1565 olmak üzere toplamda 3012 genç katıldı.

Türkiye Genelinde düzenlenen yarışmanın 1. si ilçemiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Sudem AYDINALP olurken Türkiye 4.sü de ilçemiz 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencisi Ecrin KARABAYRAKTAR oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen ve sonuçları açıklanan "İstiklal Şairimize İstikbalden Mektup Yarışması" 13-17 yaş kategorisinde Türkiye birincisinin ve Türkiye dördüncüsünün ilçemizden çıkmış olması bizleri sevindirmiş ve gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı canı gönülden kutluyorum. Öğrencilerimizin yetiştirilmesinde katkısı olan başta anne ve babaları olmak üzere öğretmenlerimizi ve emeği geçenleri de tebrik ediyorum." dedi.

Yarışmanın ödül töreni, 24 Mart 2021 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda, her iki kategoride ilk 3 ve ilk 20'ye giren yarışmacı gençler ile 5 onur konuğunun katılımıyla düzenlenecek.

Yarıştığı kategoride Birinci olanlar Notebook, İkinci olanlar Akıllı Telefon ve Üçüncü olanlara Akıllı Saat ile ödüllendirilecek. Dereceye girenler hariç olmak üzere ilk 20'ye girenlere de online alışverişe açık kitap hediye çeki verilecek.

Dereceye giren yarışmacıların isimleri aşağıdaki gibidir:

 

Kategori (13-17 Yaş)
Derecesi

Yarışmacının
Adı Soyadı

Başvuru Yapılan İl

1

SUDEM AYDINALP

KARABÜK

2

FEYZANUR TEKİNER

İZMİR

3

EMİNE MÜBERRA BAYDAR

AYDIN

4

ECRİN KARABAYRAKTAR

KARABÜK

5

HAVİN KAYA

İZMİR

6

ELİF DERYA DOLAŞAN

KASTAMONU

7

FATMANUR SEZGEN

ANTALYA

8

ADNAN YİĞİT ALKAN

İSTANBUL

9

CEMİLE AYDIN

ANTALYA

10

ZEHRA NUR BAYAV

TOKAT

 12-03-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.