KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK PROJELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4006 projelerinin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde proje uygulayıcısı öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize yönelik bir toplantı düzenlendi.
TÜBİTAK PROJELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       Şehir Murat Akdemir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Proje Hazırlama ve Bilim Fuarları Bilgilendirme Toplantısına;  Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş de katılarak toplantının açılış konuşmasını yaptı.

       Sayın Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak TÜBİTAK 4006 projelerinin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde bir toplantı düzenlediklerini ifade etti.  TÜBİTAK projelerinde ilçemizden de güzel projelerin hazırlanacağını belirten Sayın Gümüş:  “TÜBİTAK 4006 Araştırma Bilim Fuarları; 5. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrencilerimizin öğretim programı çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine, bilimsel yöntemlere uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamın oluşturulduğu fuarlardır.

       Sayın Gümüş, ‘TÜBİTAK bilim fuarları ortaokullarda ve liselerde öğrencilerimizin kendini ifade etmelerine, değerli ve farklı olduğu hissi yaşamasına katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, TÜBİTAK proje yarışmalarına katılmakla ve orada projelerini sergilemekle özgüven elde etmekte, bir şey üretiyor olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşamakta, kendisini farklı ve ayrıcalıklı hissetmekte bunun neticesinde de kişisel ve akademik gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir. Eğitimde başarının sırrı tekdüzeliği ortadan kaldıran, okullara farklılık katan bu tür çalışmalarda gizlidir. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Projenin sunumunun verimli geçmesini diliyorum” dedi.

      Toplantı Sunumlarla Devam Etti

      İlçe Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş’ün  konuşmasından sonra TÜBİTAK Karabük İl Temsilcisi Sayın İsmail Yılmaz tarafından toplantıya katılım sağlayan okul idarecilerine ve öğretmenlere TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına katılma şartları, uygulama esasları, öğrencilere ne gibi fayda sağladığı konularında sunum yaparak bilgi verdiler. Yapılan sunumların ardından toplantı sona erdi.

18-10-201818-10-2018

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.