KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TELAFİDE BEN DE VARIMDA SANATSAL ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ

TELAFİDE BEN DE VARIMDA SANATSAL ETKİNLİKLERE YOĞUN İLGİ

     Okullarımızda 5 Temmuz tarihinde başlayan ve yaz boyu devam edecek olan "Telafide Ben de Varım" etkinliklerine öğrencilerimiz yoğun ilgi gösteriyor. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Ünsal Tülbentçi İlkokulu ve Ortaokulunda "Telafide Ben de Varım" etkinliklerine katılan öğrencileri ziyaret ederek onlarla sohbet etti ve ebru çalışması yapan öğrencilere eşlik etti.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; "Okullarımız yaz döneminde olmamıza rağmen öğrencilerimizin neşesi ve mutluluğu ile cıvıl cıvıl. Okullarımızda yaz boyu öğrencilerimizin sosyal, fiziksel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak farklı alanlarda birçok etkinlik planlandı. Öğrencilerimizin bu etkinliklere göstermiş oldukları ilgi, gözlerine yansıyan sevinç ve mutluluk bizleri de mutlu ediyor. Sportif aktiviteler, sanatsal faaliyetler, sosyal, kültürel ve teknolojik etkinlikler ile öğrencilerimiz hem bir yılın yorgunluğunu atıyor hem de okulları, arkadaşları ve öğretmenleri ile hoşça ve verimli vakit geçirerek geleceğe kendilerini hazırlıyorlar. Bugün ebru sanatıyla çalışma yapan öğrencilerimize eşlik ettik. Ebru sanatında; kişinin ellerinde şekil alan boyalar o kişinin yeteneğini ve hayal dünyasını suya yansıtmasını sağlıyor. Renklerin belli bir ahenkle dans eder görüntüsü kişiyi rahatlatıyor. Bu özellikleri ile ebru sanatı çocuklarımızın kişilik gelişimine önemli katkılar sunmaktadır. Ebru çok ince bir sanat olduğundan öğrencilerimizin sabrı ve kabullenmeyi öğrenmelerine katkı sunacak, ruh dinginliği sağlayacaktır. Öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini, renk ve desen olarak dışa vurarak kendilerini yeniden keşfetmelerine ve yepyeni bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olacaktır. Çocuklarımız için oyun oynamak bir ihtiyaç odelup suyla ve renklerle oyun oynama fırsatı da vermektedir ebruyla uğraşmak. Zaten "Telafide Ben de Varım" etkinliklerinin amacı da bunlardır. Çocuklarımızı rahatlatmak, hayal güçlerini geliştirmek ve çok yönlü olarak gelişimlerini sağlamak. Bu vesileyle "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri ile öğrencilerimizin yanında olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.  Öğrencilerimize de keyifli bir yaz dönemi diliyorum." dedi.

 

      09-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.