KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ "SAFRANTECH"

TEKNOFEST TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Safranbolu "SAFRANTECH" Elektrikli Aracımız Teknofestte TÜRKİYE 3.sü Oldu

Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan SafranTech Teknoloji Takımı, milli teknolojinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST'e kendi imal ettikleri elektrikli araba ile TÜBİTAK Gebze Kampüsü içerisinde düzenlenen yarışmaya katıldı.

Yarışma kapsamında "Enerji Verimliliği" ve "İvmelenme" yarışları olmak üzere 2 yarışma yapıldı. Yarışma sonucunda SafranTech EC takımımız "İvmelenme Yarışmasında" rakiplerini eleyerek Türkiye 3. olmuştur. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Liselerarası Elektrikli Araç Yarışmasına 513 takım başvuruda bulunmuş bu takımların 45'i TÜBİTAK Gebze Kampüsündeki yarışmaya katılmaya hak kazanmıştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,"Elektrikli araçların dünya üzerinde  enerji verimliliği anlamında büyük kazanımlar getireceği ifade edilmektedir. Bu yarışmalar için harcanan emeğin çok değerli ve yüksek ölçekte karşılık bulduğunu, hem gençlerimizin hayatlarında  hem de Ülkemizin  milli teknoloji hamlesi yolculuğunda çok önemli sonuçlar  ortaya çıkardığını gözlemliyoruz. Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında, Türkiye'nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek amacıyla etki gücü yüksek program ve projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak gençlerimizin yetiştirilmesinde gayret sarfediyoruz. Bu bilinç ve anlayışla gençlerimizle sık sık bir araya geliyor, onlara destek olmaya gayret ediyoruz. Bu güzel sonuçla bizleri gururlandiran gençlerimize,kıymetli öğretmenlerimize idarecilerimize  tüm paydaşlarımıza ve Kaymakamımız Sayın Şaban Arda Yazıcı'ya teşekkür ediyorum.Gençlerimize üzerinde çalıştıkları projelerde üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

19-04-2023

30-04-202330-04-202330-04-202330-04-202330-04-202330-04-202330-04-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.