KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI KAPSAMINDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YEMEKLERİ ÖĞRETMENEVİNDE HAZIRLANIYOR.

TAŞIMALI KAPSAMINDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN YEMEKLERİ ÖĞRETMENEVİNDE HAZIRLANIYOR.

 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda yapılan çalışmalar kapsamında; öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenerek anne yemekleri lezzetine yemek yemelerinin sağlanması için  öğretmen evinde  büyük özveriyle hazırlanan sıcak yemekler, her gün  okullarda taşımalı eğitim gören  öğrencilerimize ücretsiz ulaştırılarak dağıtılıyor.

Taşımalı eğitim gören öğrencilerimize her gün ulaştırılmak üzere  Safranbolu öğretmen evinde sabahın erken saatlerinde başlayan uygulama ile öğrencilere  sıcak yemek hazırlanıyor.

Donanımlı öğretmen evi mutfağında usta aşçılarca hazırlanan üç çeşit sıcak yemek,  denetlendikten sonra okullara ulaştırılıyor ve öğle saatlerinde öğrencilere ikram ediliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ; Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; "Bu kapsamda öğrencilerimizin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin sağlıklı şekilde gelişmesi için nitelikli çalışmaların esas olduğunu, öğrencilerimizin sağlıklı ve anne yemeği lezzetine  yemek yemelerinin kendilerini mutlu ettiğini, öğrencilerle yapılan görüşmelerde yemeklerden öğrencilerin çok mutlu olduklarını gözlemlediklerini" belirtti.

 

Sayın GÜMÜŞ, bu güzel uygulamadaki desteklerinden ötürü Devlet büyüklerimize ve  Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER'e teşekkür ediyorum dedi.

 

14-11-201914-11-201914-11-201914-11-201914-11-201914-11-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.