KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SULTANTEPE HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULUNDA HAFIZLIK EĞİTİMİNE BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

SULTANTEPE HAFIZLIK İMAM HATİP ORTAOKULUNDA HAFIZLIK EĞİTİMİNE BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

İlimizin tek Hafızlık Proje okulu olan ve 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında açılan Sultantepe İmam Hatip Ortaokulu'nda Hafızlık Hazırlık sürecini tamamlayan 20 öğrenci Hafızlık Eğitimine başladı.

Hafızlık eğitimine başlayan öğrenciler için Sultantepe İmam Hatip Ortaokulunda tören düzenlendi. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, İlçe Müftümüz İsmail Temur, Din Öğretimi Şube Müdürümüz Enver Ayata, Okul yöneticileri, öğretmenler, Kuran Kursu öğreticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "İlimizin ilk ve tek hafızlık okulu olan Sultantepe İmam Hatip Ortaokulumuzun ilk hafız adayları bugün yeni ve özel bir döneme giriyorlar. Yaklaşık 7 aylık hafızlık hazırlık sürecini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz bugün itibariyle hafızlık eğitimine başlıyorlar. Onların bu heyecanına ve mutluluğuna ortak olmak için bu özel günlerinde geleceğin hafızlarının yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşaallah yaklaşık 18 ay sonra hafızlık eğitimini başarıyla tamamladıklarında yeryüzünün yıldızlarına hafızlık taç giyme töreni düzenlendiği günleri de görme duasıyla öğrencilerimizi kutluyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Velilerimize de hafızlık eğitimi sürecinde çocuklarımıza verecekleri destek nedeniyle hem teşekkür ediyor hem de kolaylıklar diliyorum. Allah yavrularımıza zihin açıklığı versin." dedi. 

Tören, öğrencilerimiz için hazırlanan pastanın kesimi ve öğrencilerimize hediye takdimi ile sona erdi. 

02-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.