KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEVGİ ENGEL TANIMAZ

SEVGİ ENGEL TANIMAZ

        Safranbolu Hasan Gemici Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğretmen ve Öğrencilerimiz tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri ve geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden okul öğrencilerimizden Kevser Alper’i anma programı düzenlendi.

        Programımıza, Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,  Safranbolulu hayırsever Ali Baltacı, Bahçeşehir Okulları Kurucu Müdürü Sayın Erdal Akıncı, bazı muhtarlarımız ve ailelerimiz katıldı.

       Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden öğrencilerimizden Kevser Alper için hazırlanan köşenin açılışı ile başlayan programda Anne Alper, kızının böyle hatırlanması ve anılmasından dolayı herkese teşekkür ederken, Okul Müdürümüz Turgay Tokat ise yaptığı açılış konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, bütün çocuklarımızın topluma kazandırılmasını sağlamak üzere çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade ederken, Safranbolu Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer beyefendi sağ olsunlar bu konuda bizlere her türlü desteği sağlamaktalar. Buradaki çocuklarımıza anne babalık yapan öğretmenlerimize, vefakâr anne babalara teşekkür ediyor, bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

       Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ise, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “ Hepimizin malumu bizler burada olan ya da olmayan tüm engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırabilmek için neler yapabiliriz diye sürekli uğraşıyoruz.  Özellikle son 15 yılda yapılan uygulamalar, düzenlemeler ve verilen haklar sayesinde ülkemizde engellilere yönelik bilincin daha da arttırılması yönünde çalışmalar artarak devam ediyor” dedi. Eskiden bakıldığında sokaklarda daha az engelli vatandaşımızın görüldüğünü kaydeden Sayın Ürkmezer; “ O zaman engelli yok muydu? Yine vardı. Ancak aileler şimdi engelli yakınlarını, çocuklarını toplumsal hayata daha fazla katıyorlar. Birey hangi engeli yaşarsa yaşasın bizlerle aynı eşit haklara sahiptir. Şuanda içerisinde bulunduğumuz okul da son yıllarda yapılan yatırımları gösteriyor. Biz biraz daha şanslıyız. Safranbolu’da gerek Devletimizin yatırımları bütün engelli kardeşlerimizin rahatı, huzuru, topluma kazandırılmaları için.  Yazıköy’de konu ile ilgili çok önemli bir yatırımında sonuna gelindi.

      İnşallah çok yakında hizmete girecek.  Bizler bütün devlet kademeleri olarak görevimizin farkındayız. Bu vesile ile, bu uğurda çalışan öğretmen arkadaşlarımıza, bu gün etkinliğe sponsor olan Bahçe Şehir Koleji Yönetimine, olmazsa olmaz değerli anne ve babalara teşekkür ediyorum.

      Engelli çocuklarımız ve vatandaşlarımız inşallah devletimizin de yaptığı düzenlemeler ve yatırımlar ile çok daha rahat yaşamaya devam edecekler. Yeniden teşekkür ediyor, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz ve hiçbir zaman unutmayacağımız yavrumuz Kevser Alper’e bir kez daha Allah’tan Rahmet diliyor,  3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyorum” diye konuştu.

      Konuşmaların ardından Sponsor Bahçeşehir Okulları tarafından verilen kahvaltıya geçildi. Kahvaltının ardından Sayın Ürkmezer, merkezde eğitim gören tüm çocuklarla teker teker ilgilenirken, çocuklara Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan patlamış mısır, gazoz ikramları yapıldı.

      Çocuklarımız palyaçolar eşliğinde yüz boyama ve çeşitli oyunlar ile gönüllerince eğlendiler. Programın sonunda ise Hasan Gemici Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğrencileri Sayın Ürkmezer’e ve  Sayın Gümüş´e kendi yaptıkları resmi hediye ettiler.

03-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.