KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ OKULLARIMIZDA YAŞATILIYOR

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ OKULLARIMIZDA YAŞATILIYOR

Şehitlerimizin isimleri Safranbolu'da bulunan okullarımızda yaşatılmaya devam ediyor. Son olarak üç okulumuza daha şehitlerimizin isimleri verildi. Safranbolu Anaokulunun adı Şehit Aybüke Yalçın Anaokulu, Kalealtı İlkokulunun adı Kalealtı Şehit Oğuz İnan İlkokulu, Harmanlar Ortaokulunun adı da Harmanlar Şehit Halil Gözlemeci Ortaokulu olarak değiştirildi.

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz, Safranbolu'da üç okula isimleri verilen şehitlerimizin aileleri ile Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde bir araya geldi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Şube Müdürlerimiz Ayhan Yılmaz, İhsan Parlak, okullarımızın müdürleri ve şehit aileleri katıldı.

Şehit aileleri ile yakından ilgilenen ve her zaman yanlarında olduklarını belirten Kaymakamımız Mehmet Türköz; "Bugün bizim için özel bir gün. Kalplerimizde yaşattığımız şehitlerimizin isimlerini üç okulumuza verdik. Bu vesileyle ailelerimizle bir araya geldik. Safranbolu Anaokulunun adı Şehit Aybüke Yalçın Anaokulu, Kalealtı İlkokulunun adı Kalealtı Şehit Oğuz İnan İlkokulu, Harmanlar ortaokulunun adı ise Harmanlar Şehit Halil Gözlemeci Ortaokulu olarak değiştirildi. Bu özel ve anlamlı günde programa katılım sağlayan şehit ailelerimize teşekkür ediyor, tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.

Safranbolu Kaymakamımız Mehmet Türköz program sonunda şehit ailelerine, şehitlerimizin fotoğrafı ile isimlerinin verildiği okulun fotoğrafının bulunduğu tablo takdim etti.

Bu vesileyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu toprakları bizlere vatan kılan bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad mekânları Cennet olsun!

25-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.