KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT MURAT AKDEMİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MEZUNİYET PROGRAMI YAPILDI

ŞEHİT MURAT AKDEMİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MEZUNİYET PROGRAMI YAPILDI

Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin mezuniyet töreni düzenlendi. Törene,

İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ İl Milli     Eğitim Mudur Yardımcısı Erdal ÜNGÖREN, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Törende bir selamlama konuşması gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, mezun öğrencilere gelecek öğrenimlerinde başarı dileğinde bulunarak okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ettiği konuşmasında "Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. İnanıyorum ki ülkenin gelişmesine ve çağdaş medeniyetler düzeyinin üzerine çıkmasında sizlerin önemli katkıları olacaktır. Devletimizin çalışan ve üreten gençlerimize sunduğu imkânlar her geçen gün artmaktadır. Bu bağlamda bizim en temel amacımız ahlaken, ruhen ve bedenen olgunlaşmış bilinçli nesiller yetiştirmektir. Amacımıza ulaştığımızı da işte burada görüyorum. Sizleri tekrardan tebrik ediyorum" ifadelerine yer verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş de programda yaptığı konuşmada "Ülke olarak en önemli gücümüz siz gençlerimizsiniz. Her alanda dünyanın dikkatini çekecek bir büyüme ve gelişme içinde olan ülkemizin yarınları sizlerle daha da güçlü olacaktır. Bu hedef hem bizlere hem de sizlere yeni sorumluluklar yüklemekte.  Çünkü hepimizin bu vatana ve millete hizmet etme borcumuz olduğu gibi başta gönül coğrafyamız olmak üzere tüm dünya insanlığa karşı da sorumluğumuz bulunmaktadır. Bundan sonraki hayatınızda bu bilinçle hareket edeceğinize inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle mezuniyetinizin hayırlı olması temennisiyle hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor bundan sonraki yaşantınızda sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilerden Ece Tansev BAĞBAŞI "Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman" adlı şiiri yorumladı. Öğretmenler Birol ÖZEN ve Engin AKÇAALAN'ın Şehit Öğretmen Aybüke YALÇIN anısına hazırlamış oldukları "Magusa Limanı" adlı şarkıyı seslendirmeleriyle tören devam etti. 

Mezun öğrenciler adına Berra BABAYİĞİT'in konuşmasının ardından Okul birincisi Ahmet Bahadır KARA tarafından mezuniyet yaş kütüğüne dönem plakasını yerleştirmesi ve duygularını paylaşması ile devam eden tören protokol tarafından dereceye giren öğrencilere ödül ve plaket, mezun olan tüm öğrencilere ise temsili diploma ve hediyelerinin verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

03-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.