KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN AİLESİNE "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" ZİYARETİ

ŞEHİT AYBÜKE ÖĞRETMENİN AİLESİNE

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Batman'ın Kozluk ilçesinde  PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan müzik öğretmeni Şenay  Aybüke Yalçın'ın Safranbolu'da ikamet eden ailesini 24 Kasım  Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyaret etti.

İlçemizde Şehit Aybüke Öğretmenin isminin yaşatıldığı Şehit Aybüke Yalçın Anaokulu öğretmenlerinin de hazır bulunduğu ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Şehit Öğretmenimizin annesi Zehra Yalçın'a çiçek takdim ederek Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Şehit Aybüke Yalçın'ın annesi Zehra Yalçın ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek bu anlamlı ziyaretten dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve okul yönetimine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz çok kutsal bir mesleği icra ediyorlar. Böylesine kutsal bir vazifeyi yerine getirirken canlarını feda eden ve şehitlik makamına ulaşan öğretmenlerimiz ise iki değerli vasfa sahip oluyorlar. Hem öğretmenlik hem şehitlik. Bir insan için bundan daha değerli ve üstün  bir makam olmasa gerek. Aybüke öğretmenimiz de bu makama erişmiş öğretmenlerimizden biridir. Şehitlerimiz bizim en kıymetli varlığımız, şehit ailelerimiz de şehitlerimizin bize emanetidir. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin rızasını kazanmaya ve onların her daim yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Aybüke öğretmenimizin ismi bugün ilçemizde bir anaokulumuzda yaşatılıyor. Şehit öğretmenimizin ailesini öğretmenler günü vesilesiyle okulumuzun öğretmen ve öğrencileri ile ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Bu vesileyle başta Aybüke öğretmenimiz olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve vefat etmiş olan bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor bütün  öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum." dedi.

  23-11-202223-11-202223-11-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.