KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN GÜMÜŞ´TEN ÖĞRENCİLERİMİZE VİZYON SEMİNERİ

SAYIN GÜMÜŞ´TEN ÖĞRENCİLERİMİZE VİZYON SEMİNERİ

        Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Ünsal Tülbentçi Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen seminere katıldı.

        Sayın Gümüş, öğrencilere sınav stresini azaltma, motivasyon sağlama, başarıyı artırma, dikkat yoğunlaştırma, ders çalışma yöntemleri konularının püf noktalarını anlattı.

        Sayın Gümüş, “Önce hedeflerimizi belirlemeliyiz. Mesele sadece üniversite okumak değil.Mesele hangi üniversiteyi okumak istediğimiz ”diye konuştu. Kısa yoldan herhangi bir başarının gelmeyeceğini belirten Sayın Gümüş“ Bütün insanların uyguladıkları bir yöntem var; inanmak. Bizlerin en büyük problemi hedef belirleyememektir. Alın teri dökmeden başarı gelmez. Başarı için çok çalışmanız gerekiyor’ dedi

        Sayın Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklama da, “Öğrencilerimize stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi ve milli manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer vermenin gayreti içerisindeyiz” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştıklarını dile getiren Sayın Gümüş, bu konuda velileri de içerisine alan çalışmaların devam edeceğini söyledi. Sayın Gümüş: “İlçemizin eğitim başarının artması için gereken bütün tedbirleri alıyoruz, çocuklarımızı bu yönde eğitiyoruz. Bu anlamda da çocuklarımızın milli manevi ve ahlaki değerlerle donanmış, bilgileriyle güçlenmiş insanlar olarak topluma katılmalarını istiyoruz” dedi.

Sayın Gümüş, seminerin sonunda, öğrencilerin sorduğu soruları yanıtlayarak  semineri bitirdi.

 

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.