KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN GÜMÜŞ'TEN 'DÜNYA ENGELLiLER GÜNÜ' MESAJI

SAYIN GÜMÜŞ'TEN 'DÜNYA ENGELLiLER GÜNÜ' MESAJI

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ,  Dünya Engelliler Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gümüş  mesajında şu ifadelere yer verdi:

         ''Engelli bireylerin sosyal hayata katılımı konusunda duyarlılık oluşturmak amacıyla her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

          Engelli bireyler dünyanın her toplumunda olduğu gibi bizim ülkemizde de nüfusumuzun önemli bir kısmını teşkil etmektedir. Engelli olmak bir eksiklik değil, mücadele azmi ve başarılarından ders almamızı gerektiren ayrıcalıklı birey olmaktır. Bu bakımdan önemli olan öncelikle zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldırmaktır.

          Engellilerimizin iş hayatı ve sosyal hayata daha yoğun katılımının sağlanması ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Engellilik, sadece engelli bireyler ve ailelerinin maruz kaldığı bir sorun olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren toplumsal bir olgudur. Zira toplumdaki her birey hayatın akışı içerisinde birer engelli adayıdır.

          Bizler bu anlayisla engelli vatandaslarımızın yeterliliklerini en üst düzeye çıkarmak, bu konuda var olan toplumsal farkındalığı artırmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

           Bu düşüncelerle, 'Dünya Engelliler Haftası'nın, toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkıda bulunmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve başarı dolu günler dilerim.''

10-05-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.