KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN GÜMÜŞ, YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARINI ZİYARET ETTİ

SAYIN GÜMÜŞ, YKS TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARINI ZİYARET ETTİ

         YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite adayları için en önemli dönemeçlerden biri olan tercih süreci başladı.

        Safranbolu  İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü koordisinde oluşturulan YKS  tercih komisyonlarımız tarafından Yükseköğretim Kurumları tercihlerini yapacak öğrencilerimiz  için okullarımızda tercih danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Tercihlerin ilk gününde danışmanlık hizmeti veren komisyonları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş "Tercih Danışmanlığı Komisyonu"nun verdiği hizmet hakkında bilgi aldıktan sonra aileleriyle birlikte Yükseköğretim Kurumuna Geçiş için yerleşme başvurusu hakkında bilgi almaya gelen   öğrencilerle sohbet edip tercihlerinin hayırlı olmasını diledi.

        Sayın Gümüş, Komisyonlarımız, öğrenci ve velilerimize, Yükseköğretim okul seçiminde göz önünde tutulması gereken hususlar, okul kontenjanları , öğrenci ve ailesinin tercih etmeyi düşündüğü okulların fiziki koşulları, ulaşım, yatılılık gibi konularda dikkate alınması gereken konularda Tercih Danışmanlığı Komisyonlarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar' dedi.

        Sayın Gümüş: " Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri kapsamında Üniversite hayatına başlayacak olan siz gençlerimiz en sağlıklı tercihleri yapabilmeniz için siz değerli öğrencilerimize  danışmanlık hizmeti verebilmek adına okullarımızda  "Tercih Danışmanlığı Komisyonları" oluşturduk.. Yapacağınız tercihlerin şimdiden sizler için hayırlı olmasını diliyorum. Hedeflediğiniz üniversitelere yerleşmenizi temenni ediyorum. uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

        Sayın Gümüş, Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının oluşturulmasında emeği geçen ve bu komisyonlarda  görev yapan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı Gençlerimizin arzu ettikleri Yükseköğretim kurumunlarına yerleşebilmelerini; sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini diliyorum' dedi

.

24-07-201924-07-201924-07-201924-07-201924-07-201924-07-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.