KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN GÜMÜŞ TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARIMIZI ZİYARET ETTİ

SAYIN GÜMÜŞ TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARIMIZI ZİYARET ETTİ

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Liseye geçiş sınavı (LGS) ile tercih döneminde yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilere destek amacıyla okullarımızda kurulan  "Tercih Danışmanlığı Komisyonu' Çalışmalarını ziyaret etti.  Ziyarete Şube Müdürümüz Sayın Ayhan Özeken de eşlik ettiler. 

        Liseye geçiş için yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilere destek amacıyla Ortaokullarımız da hizmet veren   "Tercih Danışmanlığı Komisyonu' çalışmalarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürlermizden bilgi aldı. Aileleriyle birlikte Liseye geçiş için yerleşme başvurusu hakkında bilgi almaya gelen öğrencilerle sohbet eden Sayın Gümüş, öğrenci ve ailelerini Liseye geçiş sınavı (LGS)  yerleşme başvurusu konusunda bilgilendirdi.

        Tercih Danışmanlığı Komisyonu görevli rehber öğretmenlerle bilgi alış verişinde bulunan Sayın Gümüş, "İlçemizde bulunan tüm okullarımızda tercih komisyonları veli ve öğrencilerimize hizmet vermektedir. Komisyonlar, öğrenci ve velilerimize, ortaöğretim okul seçiminde göz önünde tutulması gereken hususlar, okul kontenjanları ve öğrencinin ilgi ve yeteneğinin alan seçiminde önemi, öğrenci ve ailesinin tercih etmeyi düşündüğü okulların fiziki koşulları, ulaşım, yatılılık gibi konularda dikkate alınması gereken konularda Tercih Danışmanlığı Komisyonlarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar' dedi.

       Sayın Gümüş, Tercih Danışmanlığı Komisyonlarının oluşturulmasında emeği geçen ve bu komisyonlarda  görev yapan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı, sevgili öğrencilerimizin arzu ettikleri ortaöğretim kurumuna yerleşebilmelerini; sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerini diliyorum' dedi.

08-07-2019

08-07-201908-07-201908-07-201908-07-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.