KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN GÜMÜŞ KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİNİ ZİYARET ETTİ

Kapsayıcı Eğitim Seminerini, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ziyaret etti.
SAYIN GÜMÜŞ KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİNİ ZİYARET ETTİ

        12-16 Kasım  tarihleri arasında Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde  düzenlenen Kapsayıcı Eğitim Seminerini, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ziyaretinde Şube Müdürümüz Sayın Ayhan Özeken de eşlik ettiler.  

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gümüş, ‘Kapsayıcı eğitim, UNESCO tarafından “öğrenenlerin farklı gereksinimlerine, onların eğitime, kültüre ve topluma katılımını artırarak ve eğitim sisteminin içindeki ayrımcılığı azaltarak cevap verme süreci” olarak tanımlanmaktadır ’dedi.

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gümüş ziyarette yaptığı konuşmada: "Kapsayıcı eğitimde anlayış, eğer bütün öğrencilerimize kendilerine ihtiyaç duydukları olanaklar sağlanırsa, kendileri için konulan eğitsel hedeflerine tüm öğrencilerimizin ulaşabileceğini kabul eder. Bu eğitim anlayışında ki yaklaşım, öğrencilerimiz arasındaki farklılıkları bir problem olarak görme yerine, eğitim öğretimi zenginleştirmek için bir fırsat olarak algılamak gerekir. Öğrenenler arasındaki farklılıkları gayet doğal olarak karşılayan ve destekleyen bu yenilikçi bakış açısına sahip eğitim anlayışıyla sosyal, kültürel, eğitimsel, yaşamsal aktivite ve olanaklara her çocuğun eşit düzeyde ve en iyi şekilde erişimi sağlanacaktır’ dedi.

        Sayın Gümüş, konuşmalarının devamında, ‘Kapsayıcı eğitimden maksat sadece teknik veya kurumsal değişim olarak değil, aynı zamanda felsefi bir değişimi de işaret etmektedir. Şu zamana  kadar yapılan bu eğitimlerden aldığım dönütler çok olumlu. Bu eğitimi alan arkadaşlar, çok mutlu olduklarını, eğitim sonrasında oluşan farkındalıklarını okullarındaki meslektaşlarıyla paylaşacaklarını söylemeleri bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir " dedi.

        Sayın Gümüş , ‘Ben bu seminerin hayırlı olmasını diliyorum, gerçekleşmesinde emeği geçen idareci ve formatör arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, ayrıca bu eğitime zaman ayırarak katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

13-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-201813-11-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.