KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Safrantech Robotik Takımımız FRC 2024 İçin İstanbul Volkswagen Arenada Yarışıyor

Safrantech Robotik Takımımız FRC 2024 İçin İstanbul Volkswagen Arenada Yarışıyor

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin teknoloji takımı SafranTech İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Liseler Arası Robot Yarışması olan FIRST Robotic Competition (FRC) Volkswagen Arena'da mücadele ediyor.

First Robotic Competition Uluslararası liseler arası robotik yarışmasıdır. Her yıl, lise öğrencilerinin takımlar ve mentorlar, Kick-Off denilen etkinlikte açıklanan oyun temasına ve robot kurallarına göre robot yapmaya çalışırlar ve robot yapmaları için 6 hafta gibi bir süreleri vardır. Yapılan robotlar en fazla 56 kilogram ağırlığında olabilir. Robotlar topları hedef yerlerini atmak diskleri belirli hedeflere atmak barlara asılmak ve denge kirişlerinde dengelemek gibi görevler tamamlarlar. Takımlara standart parça seti verilirken aynı zamanda kendilerine bir bütçe yaratıp özel parçalar almaları ve üretilmesine teşvik edilir. Orijinal adıyla First Robotic Competition, FIRST Vakfı tarafından düzenlenen yarışmadan bir tanesidir. "Duyarlı Profesyonellik" programın doğasında var olan rekabeti benimser. Kötü konuşmak ve kavga etmek yerine empati ve saygıyı kabul eder. İşbirliği takımların aynı anda hem işbirliği hem de rekabet edebileceğini vurgular. Bu programın amacı öğrencilere bilim ve teknoloji lideri olmaları için ilham vermektir. 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, " 2023 yılında TEKNOFEST yarışlarında elektrikli araba ile Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza atan SafranTech takımımız bu sene ön elemeleri geçerek birincilik için mücadele veriyor. Karabük İlimizi ve Safranbolu İlçemizi temsil eden SafranTech takımımızı an be an takip ediyoruz. Takım liderimiz Cumhur TORUN öğretmenimize  ve öğrencilerimize başarılar diliyorum." ifadelerinde bulundu.

20-03-202420-03-202420-03-202420-03-202420-03-2024

 

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.