KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SafranTech" Robot Takımımız Uluslararası Liseler Robot Yarışmasında İlçemizi Temsil Edecek2023 yılında TEKNOFEST yarışlarında elektrikli araba ile Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza atan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi teknoloji takımı "SafranTech", Uluslararası liseler arası robot yarışması olan FIRST Robotic Competition (FRC)'ye katılmak üzere İstanbul'a hareket etti.

İstanbul'da Türkiye ayağını Fikret Yüksel Vakfı'nın organize ettiği 2024 Haliç Regional'a katılacak olan ve ilçemizi temsil edecek olan "SafranTech Robotic" takımımız Volkswagen Arena'da mücadele edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU yaptığı açıklamada, "Daha önce ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil ederek aldıkları Türkiye 2.liği derecesiyle bizleri gururlandıran Ahi Evran MTAL "SafranTech" teknoloji takımımız İstanbul'a hareket etti. Bu önemli proje ile İstanbul'a hareket eden Ahi Evran MTAL "SafranTech" teknoloji takımımızı ve organizasyonda emeği geçen okul idarecilerimizi tebrik ediyor, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendilerine başarılar diliyoruz." ifadelerine yer verdi.

18-03-2024

18-03-202418-03-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.