KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DAN BİR BAŞARI HİKAYESİ OKUMA AZMİ "ENGEL" TANIMAZ

SAFRANBOLU'DAN BİR BAŞARI HİKAYESİ OKUMA AZMİ

İlçemize bağlı Ovacuma köyünde ikamet etmekte olan,6 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu bedensel engeli bulunan ve sağlık sorunları yüzünden yarım kalan eğitim hayatında bir adımı daha geçerek üniversite hayaline yaklaşan 44 yaşındaki  Fatma Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün destekleri ile öğrenim hayatını Açık Öğretim Lisesinde sürdürdü. Fatma Aydın okuma azmi sayesinde bütün zorlukları aşarak 2021 yılında liseden mezun olarak büyük bir başarıya imza attı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Fatma Aydın'ı Ovucuma köyündeki evinde ziyaret ederek azminden ve başarısından dolayı tebrik ederek Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Lise diplomasını takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada "Fatma Aydın başta okuma azmi olmak üzere her yönüyle güzel bir örnek. Tüm zorluklara rağmen okuma azmiyle açık öğretim lisesinden mezun olmaya hak kazandı. Bu örnek başarı hikâyesinin kahramanına diplomasını evinde takdim etmek ve kendisini tebrik etmek istedik. Fatma Aydın bu başarısıyla her yaştan insanımıza örnek olmuştur. Fatma'nın bu okuma azmi bizlere kazananların asla vaz geçmeyenler olduğu gerçeğini bir kez daha göstermiştir. Çünkü dünyada vazgeçenler değil azmedenler hatırlanır. Fatma Aydın'ı azmi, sabrı ve başarısından dolayı tebrik ediyor, en kısa zamanda hayali olan üniversite hayatında görmek dileği ile başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Fatma Aydın ise çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek bu mutlu gününde hayali olan diplomasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün elinden almasının kendisini ayrıca çok sevindirdiğini söyledi ve bu jestten dolayı teşekkür etti.

15-10-202115-10-202115-10-202115-10-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.