KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DAKİ OKULLARIMIZDA "TELAFİDE BEN DE VARIM" COŞKUSU

SAFRANBOLU'DAKİ OKULLARIMIZDA

     Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpları giderilmek ve ortaya çıkan öğrenme açıklarını kapatmak amacıyla hayata geçirilen ve yaz dönemini kapsayan "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri, tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizdeki okullarımızda da 5 Temmuz tarihi itibariyle başladı.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ilçemizdeki okullarımızda yürütülen ve 31 Ağustos'a kadar sürecek olan "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında öğrencilerimizle buluştu.

     Öğrencilerin etkinliklerine katılan, onlarla birlikte oyunlar oynayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş yaptığı açıklamada; "Zor bir yılı geride bıraktık. Öğrencilerimiz yaz tatiline girdiler. Bakanlığımız, öğrencilerimizde oluşan akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel kayıpları gidermek amacıyla bu yaz tatili boyunca okullarımızda bir çok etkinlik başlattı. Öğrencilerimiz okullarında yaz boyu "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında yüzmeden akıl zekâ oyunlarına, doğa ve çevre yürüyüşünden müze eğitimine, drama ve sanat etkinliklerinden bilim, teknoloji, astronomi ve uzay etkinliklerine, yazarlık eğitiminden temassız çocuk oyunlarına yüzlerce etkinlikten istifade edebilecekler. Salgın döneminde ilçemizdeki okullarımıza robotik kodlama, resim ve müzik atölyesi gibi 12 adet tasarım beceri atölyesi kazandırdık. Öğrencilerimiz başta bu atölyeler olmak üzere okullarımızın tüm imkânlarından faydalanabilecekleri gibi ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerinden ve imkânlarından da yararlanabilecekler. Öğrencilerimizin güzel bir telafi dönemi geçirmesi için okullarımız tüm hazırlıklarını yaptılar. Diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde bu yaz eğitim bir şenliğe dönüşecek. Okulların kapıları yaz boyu tüm öğrencilerimize açık kalacak. "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri ile ilgili içeriğe telafidebendevarım.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilmekte. Veli izni ve başvurusu ile 31 Ağustos'a kadar sürecek bu eğitimler, gönüllülük esasına göre yürütülecek. Okullarımızda bu eğitimleri ve etkinlikleri planlayan ve uygulamaya başlayan bütün yönetici ve öğretmenlerimize, bu etkinliklere ilgi göstererek okullarımızı şenlendiren öğrencilerimize ve ilgileri ve desteklerinden dolayı velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize iyi bir yaz dönemi geçirmelerini diliyorum." dedi. 

 

    06-07-2021     06-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-202106-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.