KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

*SAFRANBOLU'DA ÜRETEN ELLER MUTLU YÜZLER*

*SAFRANBOLU'DA ÜRETEN  ELLER MUTLU YÜZLER*

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş halkımızın yoğun ilgi gösterdiği, farklı alanlarda açılan kurslarla ilçemizde yaygın eğitim hizmetinin verildiği Safranbolu Halk Eğitimi Merkezini ziyaret etti.

Şube Müdürümüz İhsan Parlak'ın eşlik ettiği ziyarette Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Şeker'den yeni eğitim öğretim yılında açılan ve faaliyetlerine devam etmekte olan kurslar hakkında bilgiler alan Hasan Gümüş kursiyerleri ziyaret ederek onlarla sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada "Eğitim öğretim faaliyetlerimiz sadece örgün eğitimden ibaret değil. Her yaş grubundan halkımızın talepleri doğrultusunda çok farklı alanlarda açılan kurslarımızla yaygın eğitimde de başarılı çalışmalar yürütmekteyiz. Safranbolu olarak örgün eğitimde olduğu gibi yaygın eğitimde de başarılı bir konumdayız. Safranbolu Halk Eğitim Merkezimizde 7'den 70'e her yaştan insanımıza yiyecek alanından giyime, sanattan meslek edindirmeye varıncaya kadar çeşitli alanlarda açılmış olan kurslarla vatandaşlarımıza hizmet veriliyor. Halk eğitim kurslarımız bir taraftan kursiyerlerimizin ilgi yetenek ve yeterliliklerin ortaya çıkarılmasına ve sosyalleşmelerine katkı sağlarken diğer taraftan da meslek edinmelerine ve ev ve ülke ekonomisine katkı sağlamalarına imkân sunmaktadır. Medeniyetimizde eğitimin yaşı yoktur. Beşikten mezara kadar insan öğrenmeye ihtiyaç duyar. İşte Halk Eğitimi Merkezlerimiz bu ihtiyacın karşılandığı yerlerdir. Burada böylesine önemli ve anlamlı bir hizmetin içinde yer alan yöneticilerimize ve öğretmenlerimize özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek heyecanla ve istekle kurslarımızdan istifade eden ve el emeği göz nuru eserler ortaya koyan kıymetli kursiyerlerimizi tebrik ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum." dedi.

11-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-202211-10-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.