KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA TEKNOLOJİ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

SAFRANBOLU'DA TEKNOLOJİ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve TİTRA Teknoloji A.Ş. Yöneticisi Muhammed Selman DÖNMEZ'in konuşmacı olarak katıldığı "Milli Teknoloji Odaklı Gelecek" konulu konferans Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Sadettin ÖKTEN Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, Şube Müdürümüz Enver Ayata, Okul Müdürleri, Rehberlik ve Bilişim Teknoloji Öğretmenleri ile ortaöğretim okullarımızın öğrencileri katıldı.

TİTRA Teknoloji A.Ş. Yöneticisi M. Selman DÖNMEZ konuşmasında Dünyada ve Türkiye'deki teknolojik gelişmeler, Türkiye'nin Milli Teknoloji hamlesinde geldiği nokta, başta savunma sanayi olmak üzere Türkiye'nin gelecekteki konumu gibi konularda öğrencilere ufuk açıcı paylaşımlarda bulundu. Konferans öğrencilerden gelen soruların M. Selman Dönmez tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi.  

Program sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "Kısa bir süre önce Türkiye Uzay Ajansı Başkanını ilçemizde öğrencilerimizle buluşturmuştuk. Bugün de ülkemizin ilk yerli insansız helikopteri ALPİN'i yapan firmanın kurucusu ve yöneticisi Muhammed Selman Dönmez Beyefendiyi ortaöğretim kurumlarımızdaki öğrencilerimizle bir araya getirdik. İlçemizde Teknofest 2023 yarışmalarına başvuruda bulunan 83 takımımız bulunuyor. Amacımız öğrencilerimizin teknolojik projelere ve gelişmelere olan ilgisini bu tür organizasyonlarla daha da artırmak ve bu alanda çalışan öğrencilerimize motivasyon ve vizyon sağlamak. Çok yoğun bir çalışma temposu içinde bizim davetimiz üzere ilçemize gelen ve çok değerli paylaşımlarda bulunan Muhammed Selman Dönmez'e şükranlarımızı sunuyorum. Ülkemizin geleceğine yönelik yapmış olduğu çalışmalarda muvaffakiyetler diliyorum" dedi.

12-12-202212-12-202212-12-202212-12-202212-12-202212-12-202212-12-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.