KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA TEKNOFEST 2023 HEYECANI

SAFRANBOLU'DA TEKNOFEST 2023 HEYECANI

Cumhuriyetimizin 100.yılında İzmir, Ankara ve İstanbul'da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2023 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni Safranbolu eğitim ailesi olarak yüksek katılım ve büyük bir heyecanla bekliyoruz.

TEKNOFEST 2023'e Safranbolu'daki 14 okulumuzdan 83 proje başvurusu yapılarak bu alanda da büyük bir başarıya imza atılmış oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemizin 'Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye' hedefiyle başlattığı Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda Safranbolu eğitim ailesi olarak biz de varız. Güçlü Türkiye hedefleri doğrultusunda her geçen gün teknoloji alanındaki yarışmalara ve organizasyonlara katılım oranımız katlanarak devam ediyor. İlçemizde geçen yıl TEKNOFEST yarışmalarına 38 proje başvurusu yapılmıştı. Bu yıl bu sayı %120 artışla 83 projeye ulaştı. Safranbolu'daki okullarımız uçan arabadan elektrikli otomobile, insansız hava aracı İHA'dan rokete, engelsiz yaşam teknolojilerinden çevre ve enerji teknolojilerine, turizm teknolojilerinden tarım teknolojilerine, insansız su altı sistemlerinden sanayide dijital teknolojilere kadar tam 15 farklı kategoride 83 proje ile dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarının düzenleneceği TEKNOFEST 2023'e hazırlanıyor. Bu projeler öğrencilerimize yeni ufuklar açıyor. Teknoloji alanındaki yenilikler, gelişmeler ve yarışmalar çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgisini çekiyor. Ülkemiz ve geleceğimiz adına bu büyük bir avantaj. Biz eğitimciler bu konuda öğrencilerimize hem rehberlik yaparak hem de çocuklarımıza imkân ve fırsatlar sunarak onların önlerini ve ufuklarını açmaya çalışıyoruz. Okullarımızda Teknofest yarışmalarına olan büyük ilgiyi ve öğrencilerimizin heyecanlarını gördükçe geleceğe dair ümitlerimiz artıyor. Her alanda olduğu gibi bu alanda da gençlerimize güveniyoruz. Yarışmalara projeleri ile katılacak olan bütün öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum. Onlara rehberlik yapan ve her türlü desteği veren öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum." dedi.

03-12-202203-12-202203-12-202203-12-202203-12-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.