KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA TASARIM BECERİ ATÖLYELERİNE HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİ EKLENİYOR

SAFRANBOLU'DA TASARIM BECERİ ATÖLYELERİNE HER GEÇEN GÜN BİR YENİSİ EKLENİYOR

 

          Okullarımızda "Tasarım Beceri Atölyesi" kurulumları devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi'nde yapımı tamamlanmak üzere olan Tasarım Beceri Atölyesinde incelemelerde bulundu.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş yaptığı açıklamada "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimleri ve güçlü yarınlar için ilçemizdeki okullarımıza "Tasarım Beceri Atölyeleri" kazandırmaya devam ediyoruz. Şuana kadar robotik, kodlaya, müzik ve görsel sanatlar temalı 11 Tasarım Beceri Atölyemiz tamamlanarak öğrencilerimizin kullanımına sunuldu. Tasarım Beceri Atölyelerimizin 12.sini "Bilim Atölyesi" olarak Atatürk Anadolu Lisemizde tamamlamak üzereyiz. Tasarım Beceri Atölyeleri (TBA), uygulamalı eğitimin ön planda olduğu, deneyimi ve yaparak öğrenmeyi temel alan, çocuklarımızın derslerde edindikleri bilgileri hayatla ilişkilendirmelerine, bu bilgileri pratik uygulamalara ve yaratıcı ürünlere dönüştürmelerine imkân sağlayan fiziksel alanlardır. Bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri gibi hayata dokunan farklı alanlardaki atölye çalışmalarını kapsayan Tasarım Beceri Atölyeleri, çağımızın gerektirdiği problem çözme, takım/ekiple iş birliği içinde çalışma, eleştirel ve yaratıcı düşünme, disiplinler arası hareket etme yetisinin edinilmesi ve süreç temelli bir yaklaşımla bilgiyi tasarıma dönüştürme becerilerinin kazandırılmasına imkân tanımaktadır." dedi.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, tasarlamanın, yapmanın, üretmenin ön plana çıkacağı bu atölyelerin öğrencilerin kendisini, meslekleri ve çevresini tanımasına yardımcı olacağını da belirttiği konuşmasında özellikle yaz boyu "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında tüm okulların kapılarının öğrencilere açık olduğunu hatırlatarak öğrencileri başta Tasarım Beceri Atölyeleri olmak üzere okulun tüm imkânlarından faydalanmaya davet etti.  

 

  08-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-202108-07-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.