KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA SENE BAŞI PSİKOSOSYAL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

SAFRANBOLU'DA SENE BAŞI PSİKOSOSYAL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Safranbolu'da Sene Başı Psikososyal Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. 

2022-2023 eğitim öğretim yılı sene başı Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmenleri toplantısı Sunal Tülbentçi Öğretmenevi Konferans salonunda gerçekleşti. Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Başkanlığında gerçekleşen toplantıya Safranbolu İlçe Milli Eğitim Şube  Müdürü İhsan Parlak ve Safranbolu'daki okullarda görev yapan Rehber Öğretmenleri katıldı. 

Toplantıya katılan Sayın Gümüş konuşmasında "Öğrencilerin; sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla eğitim kurumları ile rehberlik ve araştırma merkezlerinde, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulmasını sağlamak için başta Rehber Öğretmenleri olmak üzere tüm paydaş kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalışmaların eksiksiz olarak sürdürüldüğünü, bu kapsamda geçtiğimiz eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi ve içinde bulunduğumuz yeni dönemin planlaması için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini, Bakanlığın vizyonu ve Özel Egitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yönetmeliği çerçevesinde, seminerler, konferanslar ve bireysel görüşmelerle  öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sunulduğunu, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin erken tanımlanarak  ihtiyaçları, yeterlilikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sunulan eğitim öğretim hizmetleri ile öğrencilere bağımsız yaşam becerileri kazandırıldığını," belirtti. 

Psikosoyal Müdahale Hizmetleri çalışmaları,  Mesleki Rehberlik faaliyetleri, Bilinçli Teknoloji kullanımı, zaman yönetimi vb. konuların da önemine dikkat çeken Sayın Gümüş, toplantıya katılan tüm öğretmenlere teşekkür ederek yeni eğitim öğretim döneminde başarı dileklerini iletti.

30-09-202230-09-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.