KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA LGS BAŞARISI

SAFRANBOLU'DA LGS BAŞARISI

Safranbolu, Eğitim Öğretim alanındaki başarılarına 2021 LGS ile yenilerini ekledi. 620 öğrencinin girdiği Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavda büyük bir başarı göstermiştir. 

İşte ilçemizin LGS başarısından bazı notlar:

 

·         682 öğrencinin 8. Sınıfı bitirdiği ilçemizde 620 öğrenci sınava girmiş olup sınava katılım oranı % 90,91 olarak gerçekleşti. 

 

·         Sınavda 1 soru yanlış yaparak  % 0,01'lik dilimde ve %0.02 lik dilimde yer elan Şehit Murat Akdemir IHL ve Emek Ortaokulu  öğrencileri Karabük birincisi ve ikincisi olmuşlardır.

 

·         6 dersten 90 sorunun yer aldığı sınavda Safranbolu tüm derslerde Türkiye ortalamasının üzerinde yer aldı.

 

·         İlçemizdeki öğrencilerin % 20'si (124 öğrenci) Türkiye Genelinde %10 luk dilim de yer almışlardır.

 

    İlk yerleştirme sonuçlarına göre sınavla ve yerel yerleştirme ile  öğrencilerimiz okullarına yerleşmişlerdir.  İlçemizde sınava giren 620 öğrenciden 165'i (%27) sınavla öğrenci alan ortaöğretim okullarına yerleşmiştir.

 

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin başarısında  büyük katkıları bulunan başta Safranbolu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ'e, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, okul çalışanlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyor, bütün öğrencilerimize yeni okullarında başarılar diliyoruz.

 

İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam edecek.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.