KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU'DA "İNAVASYON VE GİRİŞİMCİLİK' TOPLANTISI YAPILDI

SAFRANBOLU'DA

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde ilçemizde görev yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Şube Müdürümüz Enver Ayata'nın da katıldığı "İnavasyon ve Girişimcilik" konulu toplantı sonrası açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş; " yıllarda başta TEKNOFEST olmak üzere AB, BAKKA. TÜBİTAK, ERDEM, E-TWİNNİNG gibi birçok projede ilçemizi başarıyla temsil ediyoruz. Safranbolu, eğitim öğretim alanında olduğu gibi projeler alanında da büyük başarılara imza atmaktadır. Her geçen gün ilçemizdeki okullarımızda projelere katılım oranı ve desteklenen proje sayımız artmaktadır. Ancak biz mevcut durumla yetinmeyip her geçen gün daha iyisini yapmanın, çıtayı yükseltmenin Güçlü Türkiye hedefine ulaşmada gerekliliğine inanıyoruz. Çünkü günümüz dünyasında başta teknoloji olmak üzere birçok alanda baş döndüren bir değişim ve dönüşüm gerçekleşmektedir. Bundan dolayı öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin dünyadaki meslektaşları ve akranları ile rekabet edebilmeleri, hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılar kazanabilmeleri için bizlere önemli sorumluluklar düştüğüne inanıyoruz. Bu sorumluluğun bir gereği olarak 2022-2023 eğitim öğretim yılının başında ilçemizde görev yapan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizle okullarımızda yapılabilecek projeler konusunda istişarelerde bulunmak, öğretmenlerimizden okullarımızdaki laboratuvar ve tasarım beceri atölyelerini etkin kullanmalarını talep etmek için "İnavasyon ve Girişimcilik" toplantısında bir araya geldik. İnovasyon, yeni fikirlerin, olasılıkların farklı bir bakış açısı ile tanınması ve değer katan bir yeniliğe dönüşmesidir. İnovatif olmak için; ileriyi gören, gözlemci,  duyarlı, öğrenmeye açık, meraklı, hayalperest, çözüm odaklı, cesur, araştırmayı seven bir  ruha sahip olmak gerekmektedir. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bu özelliklere ve ruha sahip, okullarımızın imkanları da yenilikçi çalışmaları yapmaya uygundur. Bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize her gün daha iyisini yapmak için özveriyle gayret göstereceklerine inanıyor, yürütmekte oldukları çalışmalarında başarılar diliyor " dedi.

 06-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-202206-10-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.