KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU YKS'DE DE BAŞARILARINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

SAFRANBOLU YKS'DE DE BAŞARILARINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYOR

Türkiye genelinde yaklaşık 3 milyon gencimizin girmiş olduğu YKS sonuçları açıklandı. İlçemizdeki ortaöğretim okullarımızda eğitim öğretim gören yaklaşık 900 öğrencimizin girmiş olduğu 2023 YKS'de de Safranbolu akademik alandaki başarısını artırarak devam ettirdi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş yaptığı açıklamada, "YKS sonuçları açıklandı. Öncelikle sonuçların başta gençlerimiz ve aileleri olmak üzere eğitim ailemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Allah tüm gençlerimizin bahtını, yolunu açık etsin. "Türkiye Yüzyılı"nın mimarlarından olacaklarına inandığımız gençlerimize güveniyoruz. Şimdi gençlerimizin önünde 27 Temmuzda başlayacak olan tercih süreci bulunmakta. Başta rehber öğretmenlerimiz olmak üzere Safranbolu eğitim ailesi olarak LGS'de olduğu gibi YKS tercih sürecinde de üniversite sınavına girmiş olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu maçla 27 Temmuz'dan itibaren tercih dönemi süresince ortaöğretim okullarımızda öğrencilerimize tercihleri için danışmanlık hizmeti verilecektir. Öğrencilerimize tercihleri sonucunda yerleşecekleri bölümlerde başarılı bir üniversite hayatı diliyorum. Öğrencilerimizin gelişiminde ve başarılarında önemli destek ve katkıları olan öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyor her zaman desteklerini hissettiğimiz Safranbolu Kaymakamımız Sayın Şaban Arda Yazıcı'ya teşekkür ediyorum." dedi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.