KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU TSO'DAN TABLET DESTEĞİ

SAFRANBOLU TSO'DAN TABLET DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan "TOBB küçük parmaklar projesi" ile Türkiye genelinde salgın süresince uzaktan eğitim gören ve maddi imkanları olmayan 30 bin öğrenci için temin edilen klavyeli tabletler oda ve borsalar aracılığı ile teslim edilmeye başlandı. Proje kapsamında Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası, Safranbolu Kaymakamı Sn. Mehmet Türköz nezdinde Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 48 adet tablet teslim edildi.
       

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz "Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilmesinin ardından, Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla kısa sürede 3 yeni televizyon kanalı ve kapasitesi artırılan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 18 milyonun üzerinde öğrenci için uzaktan eğitime başlamıştı. Ülkemizin gerçekleştirdiği başarılı uygulamaların dünyaya örnek olduğu kanaatindeyim. Bu süreçte maddi imkanı olmayan çocuklarımıza hem devletimiz hem hayırsever vatandaşlarımız bilgisayar ve tablet hediye ederek uzaktan eğitime hep destek olmuşlardır. Şimdi de bu desteğin bir örneğini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden görüyoruz. Eğitime her yıl verdikleri destek, bizleri çok mutlu etmektedir. Pandemi döneminde olduğumuz için öğrencilerimize verdikleri tablet hediyeleri tam yerinde olmuştur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ve Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına eğitime verdikleri destek için teşekkür ediyorum". Tabletleri öğrencilerimizin sağlıklı günlerde kullanmasını diliyorum". dedi.


             Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar; "Geleceğin güvencesi olarak gördüğümüz gençlerimizin eğitimini çok önemsiyoruz. Bu kapsamında Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, "TOBB Küçük Parmaklar Projesi" ile ülke genelinde 30 bin tablet dağıtımı gerçekleştiriyor. Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu projede olmaktan mutluluk duymaktayız. Sn. Kaymakamımız Mehmet Türköz'e ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş beye özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum. TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu'na da verdikleri sonsuz destek için şükranlarımı sunuyorum." dedi

13-01-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.