KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU TEKNOFEST YARIŞMALARINA HAZIR

SAFRANBOLU TEKNOFEST YARIŞMALARINA HAZIR

Bu yıl düzenlenecek olan TEKNOFEST 2023 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Safranbolu'dan rekor sayıda başvuru olmuştu.

Elektrikli araçtan uçan arabaya, insansız hava aracı İHA'dan alçak irtifa rokete, çevre ve enerji teknolojilerinden insanlık yararına teknolojilere varıncaya kadar birçok alanda proje başvurusu yapılan ilçemizde projeleri kabul edilen okullarımız Teknofest finalleri için son hazırlıklarını yapıyorlar.   

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş bu okullarımızdan birisi olan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek Teknofest takımlarının hazırlıklarını inceledi.

Ziyareti ile ilgili açıklama yapan Hasan Gümüş; "Ülkemizde 'Teknoloji Geliştiren Bir Türkiye' hedefiyle başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda Safranbolu eğitim ailesi olarak başta TEKNOFEST olmak üzere her geçen gün teknoloji alanındaki yarışmalara ve organizasyonlara katılım oranımız ve yarışmalarda elde ettiğimiz başarılar katlanarak artıyor. Öğrencilerimizin okullarımızı adeta bir teknoloji üssüne çevirerek uçan arabadan elektrikli otomobile, insansız hava aracı İHA'dan rokete, engelsiz yaşam teknolojilerinden çevre ve enerji teknolojilerine kadar farklı çalışmalarla uğraşıyor ve kendilerini geliştiriyor olmaları Ülkemiz ve geleceğimiz adına büyük bir avantaj. Safranbolu eğitim ailesi olarak bize düşen bu konuda öğrencilerimize rehberlik yaparak imkân ve fırsatlar sunmak ve onların önlerini ve ufuklarını açmaktır. Her alanda olduğu gibi bu alanda da gençlerimize güveniyoruz. Teknofest finallerine hazırlanan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Onlara rehberlik yapan ve her türlü desteği veren öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum." dedi.

07-04-202307-04-202307-04-202307-04-202307-04-202307-04-202307-04-202307-04-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.