KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları SAHİP Projesinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları SAHİP Projesinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Safranbolu Kaymakamımız Sayın Şaban Arda YAZICI Başkanlığında, Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları SAHİP (Safranbolu'da Ahilik) Projesinin tanıtım toplantısı Sunal Tülbentçi Öğretmenevi'nde yapıldı. Kaymakam Refikimiz Sayın Serken KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Said Nuri ODABAŞOĞLU ve Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Muammer DEMİRTAŞ'ın katıldığı toplantı da ustalar ve öğrenciler bir araya geldi.

Toplantı sonrası konuşma yapan Safranbolu Kaymakamımız Sayın YAZICI konuşmasında, "Bu güzel projede en büyük amacımız geçmişi gelecekle buluşturmak. Yapılacak olan çalışma ile geçmişteki ustalarımızın hünerli ellerinden çıkan ve birer sanat eseri sayılabilecek eserlerin yeniden gün yüzüne çıkmasını hedefliyoruz. O tadı, dokuyu yeniden gün yüzüne çıkaracağız. Mevcut ustalarımızdan yeni nesile, geleceğe sanata ve zanaatları aktaracağız." ifadelerine yer verdi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Said Nuri ODABAŞOĞLU ise konuşmasında '' Safranbolumuzda icra edilen ve aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş yedi el sanatımızın gelecek nesillere aktarılması için usta çırak sisteminin kurulması önem arz etmektedir. Bu projeyle birlikte öğrencilerimizin ahilik kültürünü benimseyerek, yardımsever, iyi ahlaklı birey olmalarına katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Safranbolumuzun tanıtımına da önemli katkı sağlayacak olan bu projede emeği geçen idareci, usta, öğrenci ve destek veren velilerimize teşekkür ederiz.'' ifadelere yer verdi.

06-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-202306-12-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.