KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU RIDERS ROBOT LİGİNDE

SAFRANBOLU RIDERS ROBOT LİGİNDE

Safranbolu olarak teknolojik yarışmalardaki başarılarımız hız kesmeden devam ediyor. Bir başarı da Riders Robot Ligine katılan ve ilçemizi başarıyla temsil eden Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizden geldi.

Riders; başta robotik, yapay zekâ ve makine öğrenmesi olmak üzere 21. yüzyılın teknolojilerini gerçek dünyadan simülasyonlarla deneyimlenebilen, STEM prensiplerine dayalı içerikler bulunan bir eğitim platformudur.

Millî Eğitim Bakanlığı Robot Yarışmaları çizgi izleyen ve mini sumo kategorileri ön elemeleri ve TEKNOFEST Uçan Araba kategorisi için yarışma simülasyonları bu platform üzerinden yapılmaktadır.

Riders'ın bu sene 3.'sünü düzenlediği Riders Robot Ligi (RRL)'ne İlimizden tek katılan Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımı oldu.

Türkiye'nin farklı illerinden 96 takımın çevrim içi olarak katıldığı yarışmada öğrencilerimiz 5 haftalık bir Python ile robotik programlama eğitimi aldılar. Ardından ön eleme maçlarına çıktılar.

Ön eleme maçlarında Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımı öğrencileri; çizgi izleyen robot, drone ve endüstriyel robot kol isimli 3 farklı kategoride yarışmış olup çizgi izleyen kategorisinde 1. olma başarısı gösterdiler. Toplam puan sonuçlarına göre de 4. olup ilk 10 takım arasına girme başarısı göstererek finalde yarışmaya hak kazanan SafranTech Teknoloji Takımımız finallerde de başarıyla mücadele etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş; "Teknofest'ten Tübitak'a birçok proje ve yarışmada büyük başarılara imza atan öğrencilerimiz son olarak Riders Robot Ligi'ndeki başarıları ile bizleri gururlandırdılar. İlk defa katıldığı ve Türkiye genelinden 96 takımın yer aldığı Riders Robot Liginde finale kalma başarısı gösteren ve finallerde ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil eden Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımı öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

09-12-202209-12-202209-12-202209-12-202209-12-202209-12-202209-12-2022

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.