KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU KAYMAKAMIMIZ PSİKOSOSYAL MÜDAHALE TOPLANTISINA KATILDI

SAFRANBOLU KAYMAKAMIMIZ PSİKOSOSYAL MÜDAHALE TOPLANTISINA KATILDI

Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz, ilçemizdeki okullarda görev yapan rehber öğretmenlerimiz ile bir araya geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş ile Şube Müdürümüz İhsan Parlak'ın da katıldığı toplantıda ;

Psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetlerine yönelik yazılı ve görsel materyallerin hazırlanması, eğitimlerin düzenlenmesi ,psikososyal önleyici destek programlarının uygulanmasını ,travma/kriz durumlarından etkilenen bireyleri gerektiğinde ilgili kurumlara yönlendirme süreçleri, Psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetlerinin geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için gerektiğinde üniversitelerle, resmî kurumlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği ,risk haritasına göre travma/kriz durumlarına yönelik koruyucu, önleyici ve güçlendirici çalışmaların yürütülmesi, Travma/kriz durumlarından sonra öğrenci, veli, öğretmen ve okul yardımcı personeline yapılacak bilgilendirme vb ile sosyal kültürel sportif aktiviteler ele alınarak yapılan çalışmalar üzerinde bilgi alışverişinde bulunuldu.

Rehber öğretmenlerimizi tek tek dinleyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz öğretmenlerimize başarı dileklerini iletti.

25-03-202225-03-202225-03-202225-03-202225-03-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.