KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAFRANBOLU AHİ EVRAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PORTEKİZ YOLCULUĞUNDA.

SAFRANBOLU AHİ EVRAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ PORTEKİZ YOLCULUĞUNDA.

Safranbolu Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi altı öğrenci ve iki alan öğretmeniyle birlikte "Çağdaş Üretimle  Nitelikli Mobilya Stajı "projeleri kapsamında Portekiz'in Braga şehrindeki  Mallow Dream mobilya fabrikasında 3 hafta boyunca CNC tezgahları üzerine staj yapacaklar. Bu kapsamda projede görev alan öğretmen ve öğrenciler Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş'e ziyarette bulundular.

Sayın Gümüş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: " Safranbolu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizdeki tüm paydaş kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde hareket ederek ulusal ve uluslararası projelere katılım sağlamaktayız. Safranbolu Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini de Erasmus +Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Programı kapsamında Portekiz'in Braga şehrinde 3 hafta sürecek staj eğitimine göndereceğiz. Katılımcı öğrencilerimiz hareketlilik faaliyetleri boyunca mobilyacılık sektörü ile ilgili birçok bilgi ve beceri kazanacaklardır. Mobilyacılık sektörünü uluslararası boyutta gözlemleme ve deneyimle fırsatı yakalayan öğrencilerimiz sektörü Türkiye boyutuyla kıyaslayacak ve teknolojik gelişmeleri sektöre aktarma fırsatı yakalayacaklardır. Dijital dönüşüm ve çağdaş üretim sistemleri ile ilgili örnekleri yerinde görüp, uygulama yapma fırsatı bularak elde edilen kazanımların iş becerilerine dönüştürme fırsatı kazanacaktır. Böylece öğrencilerimiz mesleki becerilerini geliştirecek, farklı bir bakış açısı kazanacak, dilsel ve kültürel bir gelişim sağlayacaklardır. Elde edilen kazanımlarla kişisel gelişimleri ve özgüvenleri de artan öğrencilerimiz girişimcilik ruhu elde edecekler ve sektördeki gelişmeleri destekleyeceklerdir.

Ayrıca katılımcılar hafta sonları ülkelerin tarihi ve kültürel yerlerini gezebilecekler, kültürel ve sosyal aktivitelerde bulunabileceklerdir . Öğrenci ve öğretmenlerimiz gittikleri ülkeden sadece bilgi ve tecrübe almayacak, geçirdikleri süre boyunca milli kültürümüzü de  tanıtma fırsatı yakalayacaklardır. "Sayın Gümüş Projeye katılan öğretmen ve öğrencilere Portekiz yolculuğunda başarı dileklerinde bulunarak teşekkür etti.

29-09-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.