KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Robotik Uygulamalar Toplantısı Gerçekleştirildi

Robotik Uygulamalar Toplantısı Gerçekleştirildi

2021 yılında Ulusal Ajans tarafından hibe almaya hak kazanan, teorik öğretim ortamından robotik sistemler kullanılarak matematik ve fen bilimleri derslerinin uygulamalı ve etkileşimli bir şekilde öğretilmesi amaçlanan "A Major Dynamics in Learning Teaching Adventure: Robotic Applications projesi için bilgilendirme toplantısı ilçemiz Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Salih ŞAHİN, Prof. Dr. Çelebi ULUYOL ve Doç. Dr. Asuman AŞIK, Karabük Şube Müdürümüz Erol DOYMUŞ, Ar-Ge Koordinatörü Adnan CANSIZ, Ar-Ge ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Personeli ile fen bilimleri ve matematik branş öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı Projeden sorumlu Gökhan KUTLU, Serkan ACAR ve Tuncay AZAKLI öğretmenlerimiz tarafından katılımcılara proje kapsamında Robotik kodlamalar hakkında bilgilendirme sunumu yapılmasıyla başladı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Türkiye Yüzyılı Vizyonu doğrultusunda projenin amaca hizmet ettiğini, öğretmenlerimizin Avrupa deneyimi kazandığını ifade ederek tüm katılımcılara başarı temennisinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerimizin analitik düşünme, sonuç odaklı olma ve eleştirel düşünme yeteneklerini geliştiren robotik kodlamanın önemine vurgu yaparak fen bilimleri ve matematik derslerinin bu sayede daha verimli olarak işleneceğini belirtti.

Program projede yer alan öğretmenlerimize katılım belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

12-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.