KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde açılan Robotik Kodlama Eğitimi alan öğrencilerimizi ziyaret etti. Şube Müdürümüz Sayın Murat Çorbacı da ziyarete eşlik  ettiler.

       Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde açılan Robotik Kodlama Eğitimi alan öğrencilerimiz geleceğin mesleklerine de şimdiden adapte oluyor. Öğrenciler robota nasıl işlev katılacağını, onun nasıl programlanacağını ve hangi amaçlar için kullanılacağını öğreniyor.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, robotik kodlama ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. İnsansız  teknolojinin önemine değinen Sayın Gümüş, "Bu çocuklarımıza robotik kodlamayı anlatmayı ve bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerin kurslara ilgisi yoğun olarak devam ediyor. Biz de bu talepleri karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelecekte fabrikalardan tutun da birçok yerde artık insansız araçlar hizmet verecek. Biz de bu kapsamda öğrencilerimizi donanımlı hale getirmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

       Sayın Gümüş,’ Günümüz teknolojiler düşünüldüğünde hemen hemen hepsinde yazılım ve robotik kullanılmaya başlanmıştır. Bu da bizler gösteriyor ki gelecekteki iş alanları bu alanda yetişmiş kişiler ihtiyaç duyacaktır. Ayrıca kodlama eğitimi ile beraber çocuklarımızın problem çözme becerileri, yeni fikirler üretmeye yönelik becerileri de gelişecektir ’dedi.

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.