KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ROBOT TEKNOJİLERİ VE YAPAY ZEKÂ" SEMİNERİNE ÖĞRENCİLERİMİZDEN YOĞUN İLGİSafranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz öğretmenlerden sonra şimdi de öğrenciler için seminer çalışmaları başlattı. "Öğrenci Teknoloji Akademisi" adıyla başlatılan çevrim içi seminerlerin ilki 14 Ocak 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi. 

Karabük Üniversitesi Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Raif BAYIR'ın konuşmacı olarak katıldığı "Robot Teknolojileri ve Yapay Zekâ" konulu seminer ilçemizdeki liselerde öğrenim gören öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ açılışta yaptığı konuşmasında "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak pandeminin başladığı mart ayından bu yana öğrencilerimizin akademik eğitimin yanında ihtiyaç duydukları sosyal, kültürel, bilimsel, teknolojik vb alanlarda gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çevrim içi etkinlikler düzenliyoruz. YKS ve LGS'ye hazırlanan öğrencilerimizle motivasyon buluşmalarından sonra şimdi de "Öğrenci Teknoloji Akademisi" seminerlerini başlatmış bulunmaktayız. Günümüzde, internet ve mobil teknolojilerin gelişimi, elektronik, nano teknoloji, tıptaki gelişmeler, sağlık ve dijital uygulamalar ve benzeri mekatronik çalışmaları hızlanmaktadır. Bütün bu gelişmeler ışığında, güncel yaklaşımlar değişime uğrayacak, istihdam değişimi zorunlu hale gelecektir. Teknolojinin ve internetin yaşamlarımızı çok hızlandırdığı günümüzde; iş tanımları, iş yapma şekilleri, iş süreçleri, finansman modelleri, çalışma yerleri ve meslekler de belirgin değişiklikler gerçekleşecektir. Bizlerde bu bağlamda öğrencilerimizi  bilinçlendirmek ve geleceklerine vizyon oluşturmak için bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de geleceğimizin teminatı siz gençlerimiz için çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz. Programa katılan bütün öğrencilerimize ve davetimize icabet ederek "Robot Teknolojileri ve Yapay Zekâ" konulu sunumları ile öğrencilerimize ufuk çizecek olan Prof. Dr. Raif BAYIR hocamıza teşekkür ediyorum." dedi.

Program daha sonra Prof. Dr. Raif BAYIR'ın "Robot Teknolojileri ve Yapay Zekâ" konulu sunumuyla devam etti. Prof. Dr. Raif BAYIR sunumunda Karabük Üniversitesi Robot Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin çalışmaları ve başarıları, robot teknolojilerinin tarihsel gelişimi, robot teknolojilerinde dünyadaki son durum, yapay zekâ, türleri, temel özellikleri, yapay zekânın kullanım alanları ve geleceği konularında bilgiler verdi.

"Öğrenci Teknoloji Akademisi" seminerlerinin ilki öğrencilerden gelen soruların cevaplandırıldığı soru-cevap bölümü ile sona erdi.

15-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-202115-01-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.