KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZLE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI TOPLANTISI YAPILDI

REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZLE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ'ün başkanlığında 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Safranbolu Ünsal Tülbentçi Öğretmenevinde yapılan toplantıya, Şube Müdürümüz AyhanYILMAZ ve Rehberlik Öğretmenlerimiz katıldı. 

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmelerle yaşanan dijital gelişimin, günlük yaşamda, iletişimde ve bilginin aktarımında çok önemli değişimlere neden olduğunu, medya ve iletişim teknolojilerinin hayatımızda oynadıkları rol ise hızla arttığını, bu teknolojinin ve sosyal medyanın kullanımı bazı riskleri de beraberinde getirdiğini, sosyal medya bağımlılığı, sosyal medya kullanımının son derece yoğunlaştığı günümüzde çokça tartışılmaya başlanan bir konu olduğunu, sosyal medyanın bilinçsiz kullanımının, internet ve sosyal ağlarda geçirilen zamanın artmasına hatta insanların günlük hayatlarındaki öncelikli birçok işlerini erteledikleri sorunlu bir alanın oluşmasına neden olduğunu, bu durumun, sosyal medya ağlarına bağımlılığı ve özellikle çocuk ve ergenler için bir takım risk unsurlarını da beraberinde getirdiğini belirterek;

 

            "Örneğin kişi sosyal medyada o kadar çok vakit harcıyor ki, gün içinde yapması gereken işleri ihmal ediyor ya da eksik yapabiliyor. Bu da iş hayatında veya günlük hayatta aksamalara neden oluyor. Sosyal medya bağımlılığı, gerçek ilişkilerde de kopmalara yol açıyor. Gerçek ilişkiler ve etkileşimlerde kişi, gittikçe daha başarısız hale gelebiliyor. Ayrıca telefon ya da bilgisayarla sürekli vakit geçirmek, kişinin vücudunda bir takım sorunlar yaratarak kaygı bozuklukları; dikkat ve algıda bozulmalarına da neden olabiliyor. Bu durumun öğrencilerimizin gelişimini olumsuz etkilememsi adına gerekli bilgilendirme faaliyetlerini koordineli şekilde yapacağız. Sosyal medyanın zarar oluşturabilecek alanları ile ilgili velilerimizin de bilinçlendirilecek bu konuda rehberlik öğretmenlerimize önemli görevler düşmektedir." dedi.

 

         İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, Öğrencilerimizin sağlıklı gelişimine verdikleri desteklerden dolayı Kaymakamımız Sayın Dr. Fatih ÜRKMEZER'e ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

02-10-201902-10-201902-10-201902-10-201902-10-201902-10-2019

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.