KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizdeki okullarda görev yapan rehber öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.

Şube Müdürümüz İhsan Parlak'ın da katıldığı toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ, pandemi döneminde öğrencilere rehberlik yapmanın önemi, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetişmelerine imkân sağlanması, LGS ve YKS hazırlık sürecindeki öğrencilere gerekli desteğin verilmesi, öğrencilerin kitap okuma kültürü edinmelerine yönelik çalışmalar yapılması, geleceğin meslekleri konusunda gerekli rehberliğin yapılması, sosyal medyanın doğru kullanılması ile ilgili farkındalığın yerleştirilmesi, öğrencilerin milli uzay hamlesi, yapay zeka vb. teknolojik konulara ilgilerinin çekilerek geleceğe birikimli ve donanımlı hazırlanmalarının sağlanması gibi konu başlıkları üzerinde durarak okullarımızın rehberlik servislerinin öğrencilerimizin yetiştirilmelerinde çok önemli sorumlulukları bulunduğunu hatırlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş konuşmasının sonunda, gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitim sürecindeki özverili çalışmaları ve öğrencilere verdikleri desteklerden dolayı rehber öğretmenlere teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.      

Şube Müdürümüz İhsan Parlak da özel eğitim ve rehberlik çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, rehberlik çalışmaları ile ilgili plan ve programın uygulanması ile ilgili hususlar, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların önlenmesine yönelik çalışmalar ve psikososyal destek programı çalışmaları gibi konularda bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

Toplantı, rehber öğretmenlerin görüş ve önerilerini ilettikleri dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

19-03-202119-03-202119-03-202119-03-202119-03-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.