KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLERİMİZLE "PSİKOSOSYAL DESTEK" TOPLANTISI

REHBER ÖĞRETMENLERİMİZLE

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, ilçemizde görev yapan Rehber öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.

Şube Müdürümüz İhsan Parlak'ın da katıldığı Rehber Öğretmenler Toplantısı, Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "Öğrencilerimizin; sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişimlerini desteklemek amacıyla okullarımızda yürütülen rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin en önemli unsuru Rehber öğretmenlerimizdir. Geleceğimiz olan yavrularımızın ve gençlerimizin hayata her açıdan hazırlıklı ve donanımlı olarak hazırlanmalarında Rehber öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Rehber öğretmenlerimize duyulan ihtiyaç özel durumlarda ve zamanlarda daha da çok hissedilmektedir. Pandemi döneminde bunu yaşadık. Bu süreci başarıyla geçirmede rehber öğretmenlerimiz önemli bir rol üstlendiler. Şimdi de Ülke olarak asrın felaketini yaşadığımız günlerde bulunmaktayız. İlçemizdeki okullarımıza deprem bölgesinden nakil olarak gelen öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün öğrencilerimizin bu süreci psikolojik olarak sağlıklı atlatabilmeleri için yine rehber öğretmenlerimize büyük bir sorumluluk düşüyor. Rehber öğretmenlerimiz ilçemize misafir olarak gelen öğrenciler ile velilerdeki travmatik etkileri azaltmak için psikososyal destek vermekteler. Psikososyal müdahale ve eğitimler bireylerin daha da güçlenmesini sağlamakta, psikolojik sağlamlılık ve uyum süreçlerini desteklemektedir. Bundan sonraki süreçte de Rehber öğretmenlerimiz, Bakanlığımız tarafından başlatılan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilere psikososyal destek kapsamında "deprem psikoeğitim programı" ile her türlü desteği vermeye devam edeceklerdir. Rehber öğretmenlerimize bugüne kadarki özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor bundan sonraki süreçte ifa edecekleri görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum." dedi.

28-02-202328-02-202328-02-202328-02-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.