KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ramazan-ı Şerif'in Manevi İklimini Öğrencilerimiz ile Paylaşıyoruz

Ramazan-ı Şerif'in Manevi İklimini Öğrencilerimiz ile Paylaşıyoruz

Safranbolu Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, Şube Müdürümüz Yüksel AYDEMİR, Hayırsever İş İnsanı Abdurrahman YERLİKAYA ve ailesi ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen iftar programı Kur'an-ı Kerim Tilaveti, ilahilerin seslendirilmesi ve duaların edilmesi ile başladı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, Ramazan-ı Şerif ayının manevi iklimi ve bereketini geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ile paylaşmanın önemine değinerek, " Öncelikle hepinizin Ramazan-ı Şerif-i'nizi tebrik ediyorum. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayını yarılamış bulunmaktayız. Bu süre zarfına kadar okullarımızın genelinde Ramazan ayının manevi iklimine ve ruhuna yakışır bir şekilde etkinlikler ve iftar programları düzenlenmektedir. Bu manevi havayı öğrencilerimiz ile teneffüs etmek ve onlar ile orucumuzu açmak bizlere mutluluk vermektedir.

Aynı şekilde bugün burada da öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimiz güzel hazırlıklar yapmışlar. İlahiler ve ezgiler seslendirildi. Öğrencilerimizin değerlerine sahip çıkması bizleri oldukça yine sevindirmektedir.

Okulumuzu devletimize hibe eden Hayırsever iş insanı Abdurrahman YERLİKAYA beyefendide aramızda bulunmaktadır. Kendisine eğitime verdiği desteklerden ötürü tekrardan teşekkür ediyorum. Hayır, yapma işi herkese nasip olmaz. Bu da bir lütuftur. Böylesi kurumlarda yetişen gençlerimiz bu kurumları onlara bağışlayan hayırseverlerimiz için en büyük gurur kaynağı ve çocuklarına bırakacakları en kutsal emanettir. Ben kendilerine tekrar teşekkür eder, hayırlı uzun ömürler temenni ederim. 

Hepinizin de bildiği üzere Abdurrahman Yerlikaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde güçlendirme çalışmasının başlaması sebebiyle bir süre öğretmen ve öğrencilerimizi Safranbolu Sultantepe İmam Hatip Ortaokulu'nda ağırlamaktayız. Okulumuzun güçlendirme çalışmalarını hızlı bir şekilde bitirerek inşallah önümüzdeki döneme hazır hale getireceğiz." ifadelerine yer verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU ise yaptığı açıklamada "  Allah'ın lütuf ve ihsanı, rahmet ve mağfireti, feyiz ve bereketinin her tarafı kuşattığı bu Mübarek Ramazan ayında iftarımızı öğrencilerimizle birlikte açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu güzel iftar sofrasında öğrencilerimizle bir araya getiren Okul Müdürümüz, öğretmenlerimiz ve hayırsever iş adamı ve okul bağışçılarımız Abdurrahman YERLİKAYA'ya, Sultantepe Vakfı mütevelli heyetine teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.