KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PSİKOSOSYAL DESTEK TOPLANTISI YAPILDI

PSİKOSOSYAL DESTEK TOPLANTISI YAPILDI

              İlçemizde görev yapan rehber öğretmenlerle İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ başkanlığında Psikososyal Destek Toplantısı yapıldı. Toplantıya Şube Müdürümüz Ayhan ÖZEKEN de katıldı.

            Yapılan toplantıda deprem, doğal afetler, salgın hastalıklar, göç vb. durumlardan dolayı bireylerin yaşayabileceği travma durumlarında psikososyal destek uygulamalarında kullanılacak yöntemler detaylı olarak ele alındı.

            Sayın GÜMÜŞ; doğal afetler, salgın hastalıklar ve travmatik durumların bireylerin ve toplumların üzerindeki etkileri oldukça güçlü olarak ortaya çıkmakta olduğunu, bu olumsuz durumlar sonrası ortaya çıkabilecek psikolojik uyumsuzlukların önlenmesinin, aile ve toplum düzeyinde normal etkileşim kurulmasının, durumdan etkilenenlerin normal yaşantılarına dönmesinin ve güçlenmelerinin sağlanmasının önem arz ettiğini belirterek, Bireylerin yaşadıkları travma sonrası yapılacak faaliyetlerde ekip ilişkilerinin, iletişim becerilerinin etkin sağlanması ve bireylerin ihtiyaç duyduğu psikososyal desteğin sağlanması için planlama ve hazırlığın önemli olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın GÜMÜŞ; İlçemizde de bireylere psikososyal destek anlamında yapılabilecekler ile ilgili planlamaları gözden geçirdiklerini ve bu tür toplantıların belirli periyotlarla devam edeceğini belirtti.

20-02-202020-02-202020-02-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.