KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OYUNCAĞIMI KARDEŞİMLE PAYLAŞIYORUM PROJESİ

OYUNCAĞIMI KARDEŞİMLE PAYLAŞIYORUM PROJESİ

Safranbolu Anaokulu, Safranbolu Alibaba Anaokulu ve Safrançiçeği öğrencilerimiz "Oyuncağımı Kardeşimle Paylaşıyorum" sloganı ile yürüttükleri proje sonucu topladıkları oyuncakları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere Türk Kızılayı Karabük Şubesine teslim ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Her yaştaki insan için oyun önemlidir. Çünkü, yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Çocuk oyun oynayarak kendini keşfeder, geliştirir, dünyayı tanır ve dünyanın işleyişine uyum sağlamaya çalışır. Oyun çocuğun dilidir, iletişim biçimidir. Duygularını sözel aktarmak için gerekli olan bilişsel gelişimini henüz tamamlamamış olan çocuk için oyun duyguların dışa vurumu olur. Bununla birlikte zor ve korkutucu olan duygularını ve deneyimlerini seçtiği oyunlar ve oyuncaklar yoluyla yansıtır. Böylece, olumsuz duyguları ile baş etmeyi oyun içinde öğrenir. Sorun çözme ve beceriler oyun yoluyla gelişir. Çocuk günlük yaşantılarını benzer durumlar yaratarak ve bunların üstesinden gelerek denemeyi ve düzenlemeyi öğrenir. Bu bağlamda anaokulu öğrencilerimizin arkadaşları ile oyuncağını paylaşarak güzelliklere örneklik teşkil etmesi ve en güzel davranımlardan biri olan paylaşmayı içselleştirmeleri önem arz etmektedir." dedi.

Sayın GÜMÜŞ, desteklerini esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız Sayın  Dr. Fatih ÜRKMEZER'e, bu çalışmayı ortaya koyan okul İdarelerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve  emeği olanlar bütün herkese teşekkür ettiğini belirtti.

04-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-202004-02-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.