KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA TEKNOFEST HEYECANI

OKULLARIMIZDA TEKNOFEST HEYECANI

Okullarımızda TEKNOFEST heyecanı yaşanıyor. Öğrencilerimiz projeleri ile TEKNOFEST yarışmalarına hazırlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş Misak-i Milli Ortaokulu Teknofest takımını ziyaret ederek öğrencilerimizden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Misak-i Milli Ortaokulu Teknofest Takımı öğrencilerinin projelerini tanıttığı ziyaret sonrası açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş, "Milli Teknoloji Hamlesi ve Teknofest Teknoloji Yarışmaları ülkemizde olduğu gibi ilçemizde ve okullarımızda da heyecan yarattı. 30 Ağustos -4 Eylül tarihlerinde Samsun'da yapılacak olan Teknofest Teknoloji yarışmalarına öğrencilerimiz yoğun bir şekilde hazırlanıyorlar. İnsansız hava araçları yarışmasından model uydu yarışmasına, savaşan İHA yarışmasından roket yarışmasına, Sağlıkta yatay zeka yarışmasından uçan araba yarışmasına, helikopter tasarım yarışmasından insanlık yararına teknoloji yarışmasına kadar onlarca kategoride gerçekleştirilen yarışmalar öğrencilerimize yeni ufuklar açıyor. Teknoloji alanındaki yenilikler, gelişmeler ve yarışmalar çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgisini çekiyor. Ülkemiz ve geleceğimiz adına bu büyük bir avantaj. Biz eğitiğmciler bu konuda rehberlik yaparak ve çocuklarımıza imkan ve fırsatlar sunarak onların önlerini ve ufuklarını açmaya çalışıyoruz. Okullarımızda Teknofest yarışmalarına hazırlanan öğrencilerimizi ve onların heyecanlarını gördükçe gelecek adına ümitlerimiz artıyor. Öğrencilerimize güveniyor ve onlara çalışmalarında başarılar diliyorum. Onlara rehberlik yapan ve destek olan öğretmenlerimize ve velilerimize de teşekkür ediyorum." dedi.

12-02-202212-02-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.