KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA GÖREVLİ TYP ÇALIŞANLARIMIZA "İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ" VERİLDİ

OKULLARIMIZDA GÖREVLİ TYP ÇALIŞANLARIMIZA

       Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleştirilen eğitimin açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş kursiyerlere hitaben; Milli Eğitim Camiasının büyük bir aile olduğunu, TYP personelinin de bu ailenin önemli bir üyesi olduğunu, aile içerisinde herkesle bir araya geldiklerini, bundan çok büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

        Sayın Gümüş; "Siz kıymetli personelimiz geleceğimizi inşa edecek çocuklarımız ve gençlerimiz için ter dökeceksiniz." diyerek bunun çok anlamlı ve çok ulvi olduğunu belirtti.

        Sayın Gümüş; "Çalıştığınız süre boyunca yapacağınız yararlı çalışmalar için şimdiden teşekkür ederim. Sizler okullarımızın en önemli unsurunu oluşturuyorsunuz. Yaptığınız hizmetler okullarımızın eğitime hazır ve güvende tutulmasını sağlıyor. Salgın hastalık nedeniyle okullarımızın temizliğinde her zamankinden daha hassas olmak zorundayız. Öğrencilerimizin ve toplumun sağlığı için tüm tedbirlere uymalıyız. Bu duygularla tüm çalışma arkadaşlarıma şimdiden başarılar  dilerim' diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra Müdürlüğümüz İş Güvenliği Uzmanı Hakan TAŞCI tarafından, okullarımızda TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında çalışan temizlik personeline, "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" kursu verildi.

6331 Sayılı Kanun gereğince tüm çalışanların işyerinde sağlık ve güvenlik açısından güncel bilgiye sahip olmaları, bilgi birikimlerini taze tutmaları ve yasal mevzuat gereğince Çalışanların Temel İş sağlığı ve Güvenliği eğitimlerinin yapılması gerekmektedir. Bu amaçla eğitimlerde pandemi sürecinde temizlik personelinin hijyen şartlarına daha çok dikkat edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi de yapılmıştır.

15-10-202015-10-202015-10-202015-10-202015-10-202015-10-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.