KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DÜZENLİ OLARAK DEVEM EDİYOR

OKULLARIMIZDA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DÜZENLİ OLARAK DEVEM EDİYOR

          Safranbolu okul ve eğitim kurumlarında Dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. İlçemizde eğitim kurumları ve okullarda öncesinde de yapılan hijyen uygulamaları, Safranbolu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, solunum yolları enfeksiyonları ve küresel ölçekte dünyanın pek çok bölgesinde yayılan bulaşıcı virüslere karşı afişler, bilinçlendirici videolar ve basılı materyallerle idareci öğretmen ve öğrencilere bilgilendirme çalışmalarının etkin ve kapsamlı bir program çerçevesinde hız kesmeden devam ediyor. Bunun yanında eğitim yapılmayan zamanlarda, sınıflar, kütüphane, sıra, masa, tahta, dolap, askı, kapı, klozet, lavabo, kapı kolları ve tırabzanlar gibi sık kullanılan yüzeyler dezenfekte ediliyor.


               Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ; "Eğitim kurumlarımızda hijyen ve enfeksiyon alanlarında uzmanlaşan denetim personelleri aracılığı ile, eğitim kurumlarımızın kılavuzda belirlenen şartlara uygunluğu denetlenerek gerekli değerlendirmeler yapılmıştır. Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında "Okulum Temiz Belgesi'için okullarımızın tamamı başvuru yapmıştır. Bu belgelendirmenin devamlılığı ve öğrenci ve personelimizin daha steril ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürülebilmeleri için İlçemizdeki  tüm okullarda dezenfekte çalışmalarını rutin olarak yaptıklarını ifade etti., "Covid-19 dünyada baş göstermesinden hemen sonra okullarımızda öğrencilerin sıklıkla kullandıkları alanları dezenfekte çalışmalarına, kurumlarla  işbirliğine hız kesmeden devam ediyoruz. Bu konu üzerinde hassas bir şekilde durarak çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz." dedi. Bu süreçte fedakar bir şekilde öğrenci ve velilerimizin her daim yanında olan  kıymetli okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.