KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZ SANAT GALERİSİ GİBİ

OKULLARIMIZ SANAT GALERİSİ GİBİ

               İlçemiz Ovacuma İlk ve Ortaokulunda, öğrencilere değerlere sahip çıkılmasını aşılamak, gelecek kuşaklara aktarmak ve eğitimi eğlenceli hale getirmek amacıyla okul koridorlarında sanat ve bilim sokakları oluşturuldu. Ovacuma İlk ve Ortaokulu'nun koridorlarında oluşturulan "Sanat Sokağı", "Bilim Sokağı" ve "Kültür Sokağı" ile öğrenciler okulda daha keyifli ve yararlı vakit geçiriyor. "Çağ açıp çağ kapatan" padişah unvanıyla anılan Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı'nın en önemli padişahlarından Yavuz Sultan Selim, büyük halk ozanı Aşık Veysel ŞATIROĞLU, UNESCO tarafından "Yaşayan İnsan Haznesi" listesine alınan "Bozkırın tezenesi" Neşet ERTAŞ, Barış MANÇO, Türk sinemasının usta isimler, Kemal SUNAL, Adile NAŞİT, Şener ŞEN, Türkan ŞORAY'IN yanı sıra dünyaca ünlü sanat ve bilim adamının resimlerinin yer aldığı koridorlar, öğrencilere değerlerin yaşatılması, hatırlatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasında yardımcı olurken, eğitimin de keyifli hale gelmesini sağlıyor İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, yaptığı açıklamada, eğitim öğretimin sadece akademik anlamda başarıyla değil, bunun yanında sanatsal, sosyal, sportif faaliyetlerin de öğrencinin gelişimine büyük katkısı olduğunu söyledi. Ovacuma İlk ve Ortaokulu'nun koridorlarında birçok değerin yaşatıldığını ifade eden Sayın GÜMÜŞ, "Bu değerler yaşatılırken de öğrencinin ilgi, yetenek ve yeterliliklerini ortaya çıkarıldığını görüyoruz. Duvarda Neşet Ertaş Usta ve yanında diğer bir değerimiz Aşık VEYSEL'i görüyoruz. Bunların öğrencileri tarafından öğretmenlerinde desteğiyle duvara nakşedilmesi öğrencilerin bir değerini öğrenmesini sağlarken, ayı zamanda da öğrenilen bu değerler bir sonraki kuşaklara aktarılacak, bu değerlerimiz de yaşatmış olacağız" dedi.

              Önemli olan öğrencilere fırsat ve imkânların tanımak. Bu çalışmanın öğrencinin psikomotor, zihinsel gelişimine yardımcı olacağını, bir işe başlayıp bitirmenin hazzını alacağını aktaran Sayın GÜMÜŞ, şöyle devam etti: "Koridorlarda dolaşırken tek renk duvarlara bakmaktansa birçok farklı nesneye, objeye bakarak aynı zamanda öğrenmeler sürekli hale geliyor. Önemli olan öğrencilere fırsat ve imkanların tanındığı taktirde neler ortaya çıkartılabileceğini en güzel örneklerinden birini burada görmekteyiz. Öğrencilerimizin içlerinde gizli güç olarak bulunan sanat yeteneklerinin burada gün yüzüne çıktığını görüyoruz. Başka alanlarda da desteklerimizi sürdürerek öğrencilerimizin sadece resim alanındaki yeteneklerini değil de bilimsel anlamdaki yeteneklerini de ortaya çıkaracak tasarım beceri atölyelerini işin içine katarak, Bakanlığımızın başlattığı '2023 Eğitim Vizyonu' çerçevesinde çalışmalarımızı da sürdürüyoruz." dedi.

            İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çalışmaları sürdüreceklerini belirterek eğitime verdiği önemli katkılardan dolayı Sayın Kaymakamımız Dr. Fatih ÜRKMEZER'e teşekkür etti.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.